Ana sayfa Apple Türkiye'de iPhone 11 almak isteyenler kaç gün çalışmak zorunda?

Türkiye’de iPhone 11 almak isteyenler kaç gün çalışmak zorunda?

Türkiye’de iPhone 11 almak isteyenler öncelikli olarak 18 Ekim tarihini beklemek zorunda. iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Max resmi fiyatları açıklandıktan sonra herkesin aklında kaç gün çalışmayla bu ürünlerin alınabileceği sorusu geldi.

Bütün iPhone akıllı telefonları 2 yıl önce ile kıyaslandığında çok daha pahalı görünebilir. Bunda elbette sadece kur farkı etkili değil. Aynı zamanda iPhone cep telefonları ciddi bir vergi ile karşı karşıya. Bu nedenle normal şartlarda akıllı telefon alamayan veya almakta zorlanan kişiler çok daha zor durumda kalıyor.

Türkiye’de iPhone 11 almak isteyenler zor durumda

Türkiye fiyatı açıklanan iPhone 11 akıllı telefonun başlangıç fiyatı 7300 TL olacak. En uygun model olan iPhone 11 64GB için alınan toplam vergi ise 3500 TL. Bu durum akıllı telefon almak isteyen kullanıcıları çok daha zor durumda bırakıyor.

Türkiye’de yaşıyorsanız ve iPhone 11 akıllı telefonların birine sahip olmak istiyorsanız, çalışmanız gereken süre 89 gün. Bu süre içerisinde kesinlikle hiçbir harcama yapmamanız gerekiyor. Diğer ülkelerle kıyaslandığında Türkiye gerçekten de bu konuda iPhone 11 akıllı telefonlarından birini almanın zor olduğu ülkeler arasında.

Dünyanın refah seviyesi en yüksek olan İsviçre ve ABD gibi ülkelerinde ise 4 ila 6 gün arasında çalışmanız iPhone 11 almanız için yeterli. Peki sizce iPhone 11 modellerinde fiyatların bu kadar yüksek olmasına rağmen satışlar da aynı oranda yüksek olacak mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

iPhone 11 Türkiye fiyatı açıklandı!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler