Türkiye 2015 yılında Google’da neler aradı?

2015 yili google aramalari

#İŞBİRLİĞİ

2015 yılının son günlerinde Google, Türkiye ve dünyada en çok nelerin arandığını tek tek listeledi. 2015 yılında neler olup bittiğini hatırlamak istiyorsanız sizi galerimize bekliyor. Beş farklı kategoride 2015 yılının en popüler aramaları sizleri bekliyor.

2015-yili-google-aramalari

Dünyanın en büyük, Türkiye’nin ise en popüler arama motoru olan Google, milyonlarca kullanıcının internete açılmadan önceki ilk durağı konumunda. Çoğu zaman adresini bildiğimiz siteler için bile arama yaptığımız Google, 2015 yılının en popüler aramalarını, arama trendlerini paylaştı. Tüm dünya için paylaşılan listeden, Türkiye’nin en popüler 5 kategorisi ve her kategorinin en popüler 10 aramasını sizler için derledik. Bakalım 45 milyona yaklaşan internet kullanıcı sayısı nelerle ilgilenmiş.

İlerleyen sayfalarda Türkiye’deki internet kullanıcılarının 2015 yılında en çok neler aradığını bulabilirsiniz. Listemize geçmeden önce aşağıdaki videoyu izlemenizi de öneriyoruz. Bu videoda ise Google küresel olarak 2015 yılının trendlerini paylaşmış. İyi seyirler.