TP-Link VIGI C400HP Turret Network kamera: İki farklı lens ile kapsamlı güvenlik

g43y34y43

Güvenlik, hayatımızda en önemli detaylar arasında. Gerek özel yaşantınız, gerekse de iş yaşantınız olsun, verimlilikten tutun da sağlığınıza kadar her konu için “güvenlik” çok önemli. TP-Link de bu konuda çalışmalarını sürdürüyor ve yeni bir güvenlik kamerasıyla karşımızda: VIGI C400HP Turret Network kamera.

Beyaz renkteki ürün, çoğunlukla plastik malzemeden faydalanılarak hazırlanılmış. Bu, ağırlık tarafında da bir artı sağlıyor aslında. Cihaz, 195 gram ağırlıkta ve iki yönlü olarak tavanınıza monte edebilirsiniz. İster duvarı delerek bir kablo yolu açın, isterseniz de kameranın yan tarafından kabloyu dolaştırarak daha zahmetsiz bir kurulum elde edin.

Ürünü ayarlamak ve rahatlıkla kullanabilmek için VIGI uygulamasını telefonunuza kurmalısınız. Android ve iOS akıllı cihazlar için indirilebilir olan bu uygulama, kurulumdan video takibine kadar pek çok detayı sunuyor.

TP-Link VIGI C400HP Turret Network kamera: İki farklı lens ile kapsamlı güvenlik

2MP çözünürlük değeri bulunan VIGI C400HP, 2 adet lense sahip. Bunlardan bir tanesi 4mm, diğeri de 2.8mm değerde.

4 mm lens, f2.4 açıklık değerine sahip. 92 derecelik bir görüş açısı sunabilen lens, 6.5 metrelik mesafede kişiyi net olarak gösterebiliyor, 13 metrelik mesafede de silüet olarak ayrım yapabilmenize imkân sunuyor.

2.8mm’lik lensimiz ise, f.20 açıklık değerine sahip ve daha fazla ışık alabiliyor. Ayrıca 105 derecelil net görüş açısı sayesinde, 5 metre mesafede kişiyi net olarak görebilir, 9 metre mesafede de kişiyi vücut hatları itibarıyla fark edebilirsiniz.

3MP değerdeki kamera, gerek ufak ofis güvenliği, gerekse de ev güvenliğinde tercih edilebilecek ürünlerden bir tanesi. Farklı ışık koşullarında çalışabilen kamera, aynı zamanda işinize yarar pek çok ek özelliğe de sahip. Bunlardan bahsetmemiz gerekirse…

Akıllı algılama sistemine sahip: Bu sistem sayesinde, belirlediğiniz bölgede izinsiz bir giriş olursa, siz nerede olursanız olun uyarılıyorsunuz. Tabii bu esnada video kaydı da gerçekleşiyor. Eğer kameranın görüş alanını engellemeye yönelik bir hamle olursa, bu durumda da ayrıca bilgilendiriliyorsunuz.

Akıllı IR, WDR ve 3D DNR sistemleri var: Akıllı IR sayesinde, özellikle gece çalışma modundayken detayların daha net görünmesi sağlanıyor. Örneğin, bazı bölgelerde ışık patlaması yaşanabilir ve bu sebeple kişinin yüzü görünmeyebilir. İşte Akıllı IR, bunu ortadan kaldırarak detayları yakalayabiliyor. WDR ise, ters ışık açısında olunsa dahi net renkler elde edebiliyor. 3D DNR ise, özellikle gece çekimlerinde oluşabilecek kumlanma ve detay kaybı gibi can sıkıcı konuları ortadan kaldırarak olabildiğince temiz görüntülerin kaydedilmesini sağlıyor.

En yüksek FPS değeri olarak 30FPS’de çalışan kamera, en yüksek kayıt çözünürlüğü olarak da 2304×1296 çözünürlüğü sunuyor. Tabii bunu yaparken kullanılan video sıkıştırma teknolojisi de önemli. VIGI C400HP, H.265 video sıkıştırma formatına sahip. Bu, H.264’e kıyasla iki katı daha uzun video kaydı gerçekleştirebileceğiniz anlamına geliyor.
Örneğin, TP-Link’in yaptığı testler sonucunda, 1TB depolama alanınız varsa, H.265 formatındayken 205 gün boyunca video kaydı gerçekleştirme şansınız var.

TP-Link VIGI C400HP Turret Network kamera: İki farklı lens ile kapsamlı güvenlik

Ürünü, ister dizüstü PC’nizden, isterseniz de akıllı telefonunuz üzerinden yönetebilirsiniz. Diyelim ki evde değilsiniz, ama evinizde neler oluyor görebiliyorsunuz ve dediğimiz gibi can sıkıcı bir durum olursa uyarı alıyorsunuz.

Özellikle hem yakın mesafede geniş açılı çekim detayı, hem de uzak mesafe için net çekim detayı gibi unsurlar önemli. Bunlara bir de gece çekimleri esnasında görüntüyü netleştiren detaylar eklenildiğinde, ürünün güçlü olduğunu bir kez daha fark ediyoruz.

Bu arada, VIGI C400HP’i de dahil edebileceğiniz büyük bir TP-Link güvenlik ağı kurma imkânınız da var.

Tecno Camon 16 inceleme: Çift ışıklı 16MP selfie kamerası var


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir