Ana SayfaDonanımToshiba Yeni L9300 Serisi TV'sini Duyurdu!

Toshiba Yeni L9300 Serisi TV’sini Duyurdu!

Günümüzün 1080p full HD televizyonlarından dört kat fazla çözünürlüğüne sahip yeniToshiba L9300 Serisi televizyonlar, filmler, TV şovları, video oyunları, fotoğraf görüntüleme ve PC uygulamaları için üst düzey seyir deneyimi sunuyor.

Toshiba’nın tescilli CEVO 4K Quad+DualCore (Dört+İki Çekirdekli) İşlemcisine sahip L9300 Serisi televizyonlar Ultra HD görüntü işlemede en yüksek kaliteyi sunuyor. UltraHD görüntü işleme, 4K’dan daha düşük içeriklerden Ultra HD kalitesine yakın net görüntü kalitesi elde eden Çözünürlük Yükseltme (Resolution Restoration), çözünürlük etkisi ile uyumlu renk yoğunluğu yaratan Renk Gamı Çoğaltma(Color Gamut Enhancement) ve görüntüleri daha önce hiç olmadığı kadar canlı gösteren Yüzey Parlaklığını Çoğaltma (Surface Brilliance Enhancement) özelliklerini barındırıyor.

ToshibaBilgisayar ve Görüntü Sistemleri Türkiye Distribütörü TNB A.ş. Genel Müdürü Aytaç Biter yaptığı açıklamada, “Ultra HD ev sineması görüntü kalitesindeki yeni zirveyi temsil ediyor; Toshiba ise şimdiden bu yeni ve önemli televizyon kategorisinde liderliği üstleniyor. Şu kadarı çok net ki, en iyi görüntü kalitesi en iyi görüntü işleme teknolojisi ile elde ediliyor. Toshiba 2013 yılında CEVO 4K Quad+DualCore (Dört+İki Çekirdekli) İşlemcisi ile ikinci nesil UltraHD görüntü işleme özelliği sunmanın avantajını yaşayacak. Toshiba’nın Ultra HD, CEVO 4K, 3D ve yeni CloudTV özelliklerine sahip L9300 Serisi TV modelleri ev sinemasında en ileri noktayı yaratmaya meraklı olan herkes için mükemmel bir seçim haline gelecek.” dedi.

Hem modern hem de sade ve seçkinyepyeni tasarımlarıyla L9300 Serisi metalik çerçeveye uyumlu şık çerçeve ayağınasahip. L9300 Serisi UltraHD televizyonların 65 ve süper geniş 84-inç sınıfıekran boyutları bulunuyor.Toshiba_84_L9300

Güçlü Görüntü İyileştirme Teknolojisi

UltraHD görüntü işleme özelliğine ekolarak, L9300 Serisi görüntü kalitesini daha da ileriye taşıyan bir teknolojipaketine sahip; ClearScan™ 240Hz yenileme oranı teknolojisi hızlı hareketli görüntülerdedaha net ve daha yumuşak sonuçlar veriyor. CQ Engine™ teknolojisi içerdiği EdgeEnhancer Köşe Görüntüleri Artırıcı, Dinamik Gamma, Renk Uzmanı, Uzman ModundaKalibrasyon ve yeni UltraClear Dinamik Ses Azaltma özellikleri ile görüntüdetaylarından taviz vermeden tüketicilere üst düzey görüntü kalitesi kontrolüsunuyor. Renk ve Derinlik Uyarlamalı Resolution+ bu özellik gerçeğe en yakın renk doygunluğuve inanılmaz bir resim derinliği sağlayan gelişmiş görüntü çözünürlüğüne sahipgörüntüler yaratıyor.

Gelişmiş Cloud TV

İleri düzey akıllı bağlantı deneyimi sunan L9300 Serisi, gelişmiş Cloud TV özelliklerine de sahip. Cloud TV kullanıcının ilgilendiği içerikleri kolayca bulmasına ve satın almasına imkân verirken bağlantı deneyimini de farklı bir boyuta taşıyor. Cloud TV, haber içeriklerine erişim,daha iyi mobil cihaz etkileşimi, pratik sosyal etkileşim hizmetleri,sunucu-tabanlı yükseltme (upgrade) gibi pek çok özelliğe sahip. Cloud TV’nin sunduğu hizmetlerden bazıları:

Aile Takvimi aile etkinliklerini paylaşma

  • Kişisel Mesajlaşma aile ve arkadaşlardan mesaj alma-mesaj gönderme
  • Fotoğraf Albümü dijital fotoğraf paylaşımı
  • Haber İzleme haber videolarını ve galerilerini izleme
  • MediaShare diğer DLNA-özellikli cihazlardan içerik erişimi
  • MediaGuide gelişmiş arama ve program önerme özelliklerine sahip TV programlama kılavuzu
  • Dâhili Wi-Fi®, Miracast™ ve WiDi hem router, hem eşlerarası (peer-to-peer) kablosuz bağlantı özellikleri
UltraHD deneyimini daha da ileriye taşımayı hedefleyen Toshiba, ayrıca Cloud TV’ler ve mobil cihazlar arasında lokasyondan bağımsız olarak pek temel sosyal etkileşim hizmeti sağlayacak iOS, Android ve Windows 8 için mobil uygulamaları da kullanıma sunacak.
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU