Ana SayfaDonanımToshiba Dünyanın İlk 1 TB Hybrid HDD’sini Kullanıcıların Beğenisine Sundu

Toshiba Dünyanın İlk 1 TB Hybrid HDD’sini Kullanıcıların Beğenisine Sundu

Toshiba, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara daha yüksek hızda okuma ve yazma performansı sağlayacak iki 2.5 inç Hibrit Sürücüyü piyasaya sunuyor. Yüksek kapasiteli sabit disk sürücüleri ile NAND flash belleği tek bir gövdede biraraya getiren yeni sürücüler, 1 terabyte (TB) ve 750 gigabyte (GB) kapasiteye sahip.

Yeni sürücüler—1TB MQ01ABD100H ve 750GB MQ01ABD075H—yüksek kapasite sunmak için sabit disklerden ve yüksek hızda veri işlemeyi sağlamak için 8GB NAND flash belleklerden yararlanıyor. Böylece, denk kapasiteli Toshiba sabit disk sürücülerinden yaklaşık üç kat daha hızlı okuma ve yazma sürelerine ulaşılıyor. Yeni Hibrit Sürücü, bilgisayarlarda uygulama başlatma süresini yaklaşık %40 azaltıyor.  2.5″ biçim katsayısı ve yüksek kapasiteye sahip yeni sürücüler, taşınabilir ve masaüstü bilgisayarlar için alternatif yüksek performans seçenekleri olarak piyasada yer edinecekler.

İşlem sırasında veri, Hibrit Sürücünün üç bellek katmanından birine tahsis ediliyor: DRAM ara bellek, NAND flash bellek veya manyetik disk ortamı. Bu süreç, kullanıcının veri erişim şeklini dinamik biçimde öğrenerek veriyi buna uygun sırada depolayan özgün bir algoritma sayesinde geliştiriliyor. Yüksek hızda veri erişimi, sık erişilen verilerin NAND flash bellekte depolanması ile sağlanıyor.

Günümüz bilgisayarlarının, her geçen gün hızla artış gösteren en hızlı CPU ve grafik işlemcilerin taleplerini karşılayabilecek okuma/yazma performansını sağlayabilen ve birden fazla HD video ve benzeri diğer zengin veri kaynaklarını idare edebilen depolama kapasitelerine olan talepleri karşılaması gerekiyor. Son teknoloji ürünü NAND flash belleğin yarattığı sinerji ile yeni nesil işlem teknolojisi ve en yeni küçültme tekniği kullanılarak üretilen yüksek hız ve yüksek kapasiteye sahip HDD ile Toshiba, kurumsal müşterileri ve tüketicilerine, bir HDD sürücünün yüksek kapasitesine ve bir SSD’nin yüksek veri erişim hızına sahip Hibrit Sürücü çözümü sunuyor.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU