Ana Sayfa Donanım TomTom Runner ve TomTom Multi-Sport GPS

TomTom Runner ve TomTom Multi-Sport GPS

Yeni ultra ince TomTom Runner ve TomTom Multi-Sport GPS spor saatleri; ekstra geniş ekran, tam ekran grafik eğitim araçları ve kullanıcıların motive kalması ve hedeflerine ulaşması için gerekli bilgilere kolaylıkla ulaşmalarını kontrol eden ilk tek tuş kontrol özelliği taşıyor.

TomTom Genel Müdürü Corrine Vigreux “Piyasadaki birçok GPS saatinin eğitimde kullanmak için oldukça hantal ve karmaşık olduğunu biliyoruz” dedi.“İnsanların A’dan B’ye geçerken yollarını değiştiren kullanımı kolay navigasyon ürünleri geliştirdiğimiz gibi takması ve kullanması çok daha rahat ultra ince GPS spor saatleri geliştirdik. Koşucular ve çoklu spor yapan atletler artık fitness hedeflerine kolayca ulaşmak için performans bilgilerini tek bir bakışta görebilecekler.”

Ekstra Geniş, Yüksek Çözünürlüklü Ekran

Yeni TomTom saatler; koşucular ve çoklu spor meraklıları için egzersiz yaparken parlak güneş ışığı altında bile hızlı bir şekilde zaman ve süratlerini görmeleri için ekstra geniş ekran, yüksek çözünürlük ve yüksek kontrastlı ekran özelliklerine sahip.

Grafik Eğitim Ortağı

Yeni saatler, TomTom’un Grafik Antrenman Partneri özelliğine de sahip. Kolay okunan tam ekran grafikleri, kullanıcıların egzersizleri sırasındaki en iyi yardımcısı. Üç grafikli eğitim modu ile bir bakışta gerçek zamanlı performanslarını görebiliyorlar:

 • Yarış: En son koşuda, iyi ya da en iyi kişisel sonuç. Her koşuda gelişime devam etmek için, gerçek
  zamanlı grafiklerle hızlı bir şekilde performansı takip etmek.
 • Hedef: Mesafe, zaman ve kalori hedeflerini belirlerlemek ve basit, tam ekranlı grafikler ve alarmlarla
  hedef doğrultusunda gelişimi görmek.

·         Bölge: İlerleme hızı ve kalp atış oran hedefi (isteğe bağlı kalp hızı monitörü ile) belirleme ve egzersiz boyunca basit bir tam ekran grafiği içinde ilerlemeyi izlemek.TomTom Multi-Sport GPS

Tek Tuş Kontrolü

Yeni TomTom serisi kullanıcıların kolayca temel istatistiklere ulaşması ve menüler arasında kolayca yukarı-aşağı-sağa-sola gezinmesini sağlayan sezgisel bir tek tuş kontrolü içerir.

Piyasada bulunan çoklu, küçük ve kumanda etmesi zor tuşlara sahip çoğu GPS saatinin tersine, hareket ederken, her hava koşulunda ve hatta eldiven giyerken bile kolaylıkla kontrol edilebilen tek tuş özelliğine sahip.

Tek bir bakışla performans bilgilerini verebilen özelliğinin yanı sıra; hem koşucular hem de çoklu spor tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan TomTom Runner ve TomTom Multi-Sport saatlerin gelişmiş özellikleri şunlardır:

 • Ultra İnce Tasarım: Sadece 11,5 mm olan saat modülünün ince tasarımı rahatlıkla kadın, erkek ve
  tüm bilek boyutları için uygun.
 • Kapalı Alan Sporları: Kapalı alanda koşu bandı üzerinde çalışırken bile kullanıcıların hız ve
  mesafelerini izleyebilmeleri için adım sayan sensörler bulunuyor.
 • QuickGPSFix: Kesin konumu bulmak için en son geliştirişen GPS ve GLONASS uydu teknolojisi kullanımını hızla başlatma özelliği.
 • Multi-Platform Uyumluluğu: TomTom MySports web sitesi, MapMyFitness, RunKeeper, TrainingPeaks
  ve MyFitnessPal gibi takip edilen web siteleri ve platformları  senkronize ve analiz eder, istatistikleri paylaşır.
 • Süper-Dayanıklı Ekran: Egzersiz sırasında ve sonrasında kolay okunabilen, çizilmeye ve darbeye
  dayanıklı cam ekran.
 • Hava ve Su Geçirmez: 5ATM/50 metreye kadar su geçirmez özelliğe sahip.
 • Tempo sensörü**: Outdoor mecralarda veya içeride tempo, hız ve mesafeyi izleyebilme.
 • AnkastreAltimetre (Yükseklikölçer)***: Yerleşik barometrik altimetre ile yüksekliği, iniş, çıkış ve dereceyi kesin ve doğru izleme
 • Yüzme Hareket Sensörü: Etap, kulaç, zaman ve hız gibi ayrıntılı yüzme ölçümlerini kontrol etme ve yüzme verimliliğini vermek için SWOLF puanı hesaplama.
·        Uzun Ömürlü Pil: 10 saate kadar dayanıklı pil ömrü (GPS Modu)
·        Bluetooth® Smart: En son kablosuz teknolojiyi kullanarak sensörlere bağlanma

·        Nabız Monitörü*: Bluetooth® Smart nabız kontrol monitörü ile kilo kontrolü, performans ve hız için antrenman alanını izleme

TomTom Multi-Sport, TomTom Runner’ın tüm özelliklerini içerdiği gibi aynı zamanda multi-sport atletlere sürüş veya yüzme enasında mesafelerini, sürelerini, hızlarını ve diğer ana ölçümlerini izleme ve takip etme olanağı tanıyor. TomTom Multi-Sport aynı zamanda şu özellik ve seçeneklerle de geliştirilmiştir:

·         Özel Bisiklet Montaj Aparatı: Özel tasarlanmış bisiklet montaj aparatı ile bir bakışta temel bilgileri kolayca görebilme.

TomTom Runner ve TomTom Multi-Sport 2013 yazında piyasaya sunulacak. Daha fazla bilgiye www.tomtom.com/sports sitesinden ulaşabilirsiniz.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting