Ana Sayfa Haber SmartSoft’tan Bankacılık Kart İşlemlerinde Sahtekarlığa Ekstra Güvenlik!

SmartSoft’tan Bankacılık Kart İşlemlerinde Sahtekarlığa Ekstra Güvenlik!

SmartSoft’un bankacılık kart işlemlerindeki sahtekarlıklara karşı geliştirdiği Daphne Fraud ürünün yeni versiyonu bankalara ekstra güvenlik ve düşük operasyonel maliyet sağlıyor.
Cardtek Group şirketlerinden SmartSoft’un, bankacılık işlemlerindeki bilgi hırsızlığına yönelik sahtekarlıklara karşı geliştirdiği Daphne Fraud yönetim sisteminin yeni versiyonu duyuruldu. 2006 yılından beri Smartsoft’un fraud yönetim sistemini kullanan Bank Asya, söz konusu yazılımı tercih eden ilk Türk bankası oldu.onlineSecurity
Sahtekarlığa geçiş yok
Daphne Fraud yönetim sistemi, bankaların sahtekarlık nedeniyle karşılaştığı milyonlarca dolarlık kayıpları önlemek amacıyla geliştirildi. Çözüm, riskli işlemlerin takibini, raporlamasını yapıyor ve anlık karar üretip uyguluyor. Karar doğrultusunda her karta uygun komutlar gönderilebilirken kart veya terminal kullanıma kapatılabiliyor. Ayrıca kart sahibine e-posta veya SMS yolu ile bildirim yapabildiği gibi kart veya işyeri yetki değişiklikleri de gerçekleştirebiliyor. Dahpne fraud yönetim sisteminin Bank Asya’da yeni versiyona geçişini başarıyla tamamladıklarını belirten Cardtek Group Genel Müdür Yardımcısı Erdal Yazmacı yeni versiyon için “Geliştirilen dashboard ve gadget yapısı ile kullanıcılar, inceledikleri işlemlerin tüm detaylarını grafiksel ve tablo olarak görebiliyorlar. Bu sayede işlemi çok daha hızlı değerlendirebiliyorlar” dedi.

Fraud çözümünün yeni versiyonu Daphne Fraud yönetim sistemi, dört ana modülden oluşan bir yapı ile koruma sağlıyor. Sistemin sahip olduğu ana modüller arasında senaryo modülü, monitoring modülü, operatör izleme modülü ve raporlama modülü bulunuyor.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting