Ana SayfaGenelTikTok kendini aştı! Artık alışveriş de yapacaksınız

TikTok kendini aştı! Artık alışveriş de yapacaksınız

TikTok kullanıcıları, şimdiye kadar yalnızca reklamlar aracılığıyla bir şeyler satın alabiliyordu ama artık uygulamadaki kısa videolar aracılığıyla yakında doğrudan satın alma işlemleri yapabilecekler.

TikTok kendini aştı! Artık alışveriş de yapacaksınız. Kanadalı e-ticaret şirketi Shopify, Salı günü yaptığı açıklamada, işletmelerin ödeme için doğrudan çevrimiçi mağazalarına bağlanan bir “mini vitrin” oluşturmak için TikTok profillerine alışveriş sekmesi ekleyebileceklerini söyledi.

Hâlâ test aşamasında olan alışveriş aracı ABD, İngiltere ve Kanada’daki satıcılar tarafından kullanılabilir ve önümüzdeki aylarda daha fazla bölgede kullanıma sunulacak. Shopify, TikTok ile satıcıların müşterileri, çevrimiçi mağazalara çeken “alışveriş yapılabilir” video reklamlar oluşturmasına olanak tanıyan bir anlaşma yapmıştı.

TikTok kendini aştı! Artık alışveriş de yapacaksınız

TikTok’un sahibi Pekin merkezli şirket ByteDance, Çin pazarına yönelik ikiz video uygulaması Douyin’de şimdiden gelişen bir sosyal medya pazarını işletiyor. Pinterest ve Facebook’un sahibi olduğu Instagram bazı ilerlemeler kaydetmiş olsa da, sosyal medya web siteleri aracılığıyla ürün satın almak ABD’de henüz yaygın değil. Bu yeni özellik sayesinde alışveriş işlemleri artık TikTok üzeinden yapılabilecek ve bu durum belki de şuan kullandığımız birçok uygulamaya referans olacak.

Realite yıldızı Kylie Jenner, cilt bakımı ve kozmetik ürünlerini TikTok üzerinden satarak programa katılan ilk tüccarlar arasında yer alıyor. Bakalım bu yeni özellik kullanıcılar tarafından nasıl değerlendirilecek.

Spotify, podcast uygulaması için ücret alınmasına izin verecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU