Ana SayfaGenelTikTok kayıp kızın bulunmasını sağladı

TikTok kayıp kızın bulunmasını sağladı

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok ile ilgili ilginç bir olay yaşandı. ABD’de kaybolan bir genç kız, tehlikede olduğunu göstermek için TikTok’ta viral olan el sinyallerini kullandıktan sonra bulundu.

TikTok kayıp kızın bulunmasını sağladı. Salı sabahı Kuzey Carolina’da ailesi tarafından kayıp olduğu bildirilen genç kız iki gün sonra Kentucky’de bir arabanın içinde görüldü.

Aile içi istismar mağdurlarının sözlü olmayan bir ipucu kullanarak yardım aramasının bir yolu olan el işareti genç kızın hayatını kurtardı.

16 yaşındaki genç kız, aile içi şiddet mağdurlarının yardım istemesine yardımcı olmak için tasarlanan bu hareketi, yoldan geçen bir sürücüyü uyarmak için kullandı. Daha sonra yetkililer 61 yaşındaki bir adamı tutukladıklarını açıkladılar.

Laurel County Şerif Ofisi yaptığı açıklamada araçtaki bir kadın yolcunun sosyal medya platformu TikTok’ta evde şiddeti temsil ettiği bilinen el hareketleri yaptığını yardıma ihtiyacım var anlamındaki aile içi şiddeti haber veren işareti fark ettikten sonra polisi aradı.

Arayan, kızın sıkıntı içinde göründüğünü ifade etti.

TikTok, içerik oluşturuculara para ödemeyi kolaylaştırıyor

TikTok kayıp kızın bulunmasını sağladı

İsmi açıklanmayan kız, memurlara Kuzey Carolina, Tennessee, Kentucky ve Ohio’da seyahat ettiğini söyledi.

Polis daha sonra 61 yaşındaki James Herbert Brick’i perşembe öğleden sonra Kentucky yakınında araba kullanırken tutukladı.

Yardım çağrısı işareti sosyal medyada oldukça yaygın

Kanada Kadın Vakfı’na göre el hareketi, birinin sıkıntıdayken kullanabileceği tek elli bir işarettir.

Kurban, avuç içi dışarı bakacak şekilde elini tutar, ardından parmaklarını başparmağının üzerine kapatmadan önce başparmağını ellerinin içine sokar.

“Yardım sinyali” olarak adlandırılan kampanya, aile içi şiddetteki artışı ele almak amacıyla, ilk pandemi karantinaları sırasında 2020’de sosyal medyaya yayıldı.

Volkswagen Passat fiyatı öyle bir arttı ki!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU