The Last of Us yeniden en çok satanlar listesinde

The Last of Us

The Last of Us dizisinin yayınlanması oyunun satışlarını patlattı. Şubat ayında en çok satan PlayStation oyunları arasında iki Last of Us oyunu birden var.

Son yılların en başarılı oyun serilerinden olan The Last of Us’ın uzun süredir heyecanla beklenen dizi uyarlaması, bu yılın başında HBO kanalında yayınlanmaya başladı. Bu hafta sezon finaliyle ilk sezonunu tamamlayacak olan dizi, hem oyunun hayranları hem de daha önce Last of Us izlememiş seyirciler tarafından beğeniyle karşılandı. İzlenme rakamlarıyla HBO’nun yüzünü güldüren Last of Us dizisi, oyunun satışları üzerinde de oldukça iyi bir etki yarattı. Öyle ki The Last of Us, çıkışından yıllar sonra yeniden en çok satanlar arasına girmiş durumda.

The Last of Us

Yeni Hyundai KONA

PlayStation Blog, dün yaptığı paylaşımla, şubat ayında PlayStation Network’te en çok satan oyunların listesini paylaştı. PlayStation Blog tarafından paylaşılan bu liste, şubat ayında en çok satan PlayStation oyununun The Last of Us Part 2 olduğunu gösterdi. İlk oyunun yeni versiyonu olan Last of Us Part 1 da altıncı sırada yer aldı.

Hatırlarsanız ocak ayında dizinin ilk bölümünün yayınlandığı dönemde de oyunun satışlarında benzer bir etki görmüştük. O dönemde Last of Us oyunlarının satışı bir anda yüzde 322 artış göstermişti. O günden beri gayet iyi seyreden satışlar, dizi ilerledikçe daha da yükseldi ve bu yükseliş, şubat ayında en çok satanlar arasına iki Last of Us oyununun birden girmesiyle sonuçlandı.

Microsoft yeni bir yapay zeka etkinliği düzenliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir