Ana SayfaGenelTesla otopilot çalışanlarının biletini kesti

Tesla otopilot çalışanlarının biletini kesti

Tesla, otopilot çalışanlarının biletini kesti. Otopilot departmanında çalışan 200 kişiyi işten çıkaran şirket, bir ofisini komple kapatma kararı aldı.

Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla, şu sıralar çalkantılı bir süreçten geçiyor. Bildiğiniz gibi Musk, kısa bir süre önce bir açıklama yaparak, ayak sesleri duyulan ekonomik durgunluğun kendisini endişelendirdiğini söylemiş ve bu duruma hazırlıksız yakalanmamak için çeşitli önlemler alacaklarını açıklamıştı. Bu önlemler kapsamında yeni işe alımları azaltan şirket, bununla da kalmayıp işçi çıkarmaya da karar verdi.

Son dönemde çok sayıda çalışanını işten çıkaran otomobil üreticisi, bu hafta işten çıkarmaya devam etti. Ancak bu kez şirketten çok daha sert bir hamle geldi. Otopilot departmanında çalışan 200 kişiyi bir anda işten çıkaran şirket, bununla da kalmayıp otopilot teknolojileri üzerinde çalışan San Mateo ofisini kapatma kararı aldı.

Tesla insansı robotlarını

Tesla’nın otopilot teknolojileri üzerine çalışan San Mateo ofisinde toplam 276 kişi çalışıyordu. Bu ofisten 195 kişinin işine son verildi. Geri kalan 81 kişinin ise farklı ofislere dağıtılacağı söyleniyor.

Kaliforniya’da bulunan San Mateo ofisinde çalışan bu kişilerin nispeten daha niteliksiz pozisyonlarda çalıştığı belirtiliyor. İşten çıkartılan 195 kişinin önemli bir bölümünün otopilot departmanında veri işleme ve veri etiketleme ile görevli olduğu söyleniyor. Yine de şirketin işten çıkarmalar sırasında bir ofisi toptan hedef alıp çoğunluğunu işten çıkarması dikkat çekiyor. Bildiğiniz gibi otopilot son dönemde Tesla’nın başını ağrıtan bir konu. Şirketin otomobillerinin otopilot kontrolündeyken ölümle sonuçlanan kazalara karışması, Tesla’ya karşı bir federal soruşturma başlatılmasına sebep olmuştu.

Xiaomi 12S, 4 Temmuz’da resmen tanıtılacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting