Ana SayfaGenelTesla otomobillerinde kritik güvenlik hatası!

Tesla otomobillerinde kritik güvenlik hatası!

Almanya’nın Kraftfahrt-Bundesamt trafik düzenleyicisi, Tesla şirketini bir yazılım sorunu nedeniyle 59.000’den fazla aracı geri çağırmaya davet etti. İşte tüm detaylar.

Reuters’e göre, 29 Haziran’da KBA kendi web sitesinde Tesla Model Y ve 3 sahiplerini bu araçlardaki eCall güvenlik sistemiyle ilgili bir hatadan haberdar eden bir bildiri yayınladı. Aksaklık, ciddi bir kaza durumunda aracın ilk müdahale ekiplerini otomatik olarak aramasını engelliyor. KBA, sorunun, otomobil üreticisinin yakın zamanda açılan Berlin Gigafactory’sinde üretilen Model Y geçitleri de dahil olmak üzere dünya çapında 59.129 aracı etkilediğini söyledi. Alman medyası bu duyuruyu ilk olarak Cumartesi günü bildirdi.

Tesla otomobillerinde kritik güvenlik hatası!

Bu haftadan önce, Tesla’nın bu yıl yayınladığı 11 geri çağırmadan üçü bir yazılım hatası içeriyordu. Son zamanlarda, ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, 2021 ve 2022 Tesla otomobillerinin bilgi-eğlence sisteminin aşırı ısınmasına neden olabilecek bir aksaklık nedeniyle yaklaşık 130.000 aracı içeren bir geri çağırma duyurdu. Yeni bir güvenlik sorunu haberi, Tesla’nın Cumartesi günü araç teslimatlarında yaklaşık yüzde 18’lik bir düşüş bildirmesinin ardından geldi. Araçlarda kritik güvenlik hataları son derece önemli. Zira güvenliğin ilk şart olduğu bu dönemde araçlarda kritik problemlerin ortaya çıkması ciddi sorunları da beraberinde getiriyor. Bu sebeple otomobillerini geri çağrılması istenen şirket  bu konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Zira Musk bu aralar Twitter ile ilgileniyor diyebiliriz.

SpaceX Starlink arabalara, uçaklara, teknelere wi-fi sağlayacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting