Ana Sayfa Genel Telegram Türkiye sayesinde rekor kırdı!

Telegram Türkiye sayesinde rekor kırdı!

Dünyanın önde gelen mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram Türkiye sayesinde rekor kırdı. İşte konu ile ilgili detaylar.

Son günlerde Türkiye’nin gündemindeki konulardan birisi de insanların hangi mesajlaşma uygulamasını kullanması gerektiği. Malum WhatsApp Avrupa ülkelerini muaf tuttuğu bir sözleşmeyi Türkiye’deki kullanıcılarına dayatmak istiyor. Hal böyle olunca da Türk halkı toplu bir şekilde Telegram ve Signal gibi uygulamalara geçmeye başladı.

Türkiye’de son 72 saat içerisinde milyonlarca kişi Telegram’a geçince Rus merkezli mesajlaşma uygulaması da rekor kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı.

Telegram’dan yapılan açıklamada son 72 saatte 25 milyondan fazla kullanıcının Telegram’a katıldığı ve aktif kullanıcı sayısının 500 milyonu geçtiği belirtildi. Muhtemelen bu sayının büyük bir bölümünü Türkiye’deki kullanıcılar oluşturuyordur.

Telegram Türkiye sayesinde seviye atladı

500 milyon kullanıcı sayısını aşan Telegram’ın WhatsApp karşısında daha büyük bir rakibe dönüştüğünü söyleyebiliriz. Zaten Telegram kullananların sayısında son dönemde ciddi bir artış söz konusuydu. Bunun üzerine bir de Facebook’un WhatsApp hamlesi eklenince Telegram kullanıcılarının sayısı hızla arttı.

Bu arada dip not olarak belirtelim. WhatsApp için son tarih 8 Şubat. Bu tarihte WhatsApp’ın yeni kullanıcı sözleşmesi yürürlüğe girmiş olacak. Kabul etmeyenler de kullanamayacak.

Facebook’un Türkiye özelinde geri adım atıp atmayacağı ise şimdilik belirsiz. Bunun için biraz daha beklememiz gerekecek.

Bu arada KVKK da WhatsApp hakkındaki kararını 8 Şubat tarihinde açıklayacak. Bakalım neler olacak.

Telegram güvenilir mi? İşte yanıtı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting