Ana sayfa Dedikodular Yahoo'da Skandal!

Yahoo’da Skandal!

Yahoo hakkında ortaya atılan son iddialar yenilir yutulur cinsten değil.

Daha önce, Amerikan hükümetinin on binlerce kişiyi dinlediğini iddia eden Edward Snowden, şimdi de İngiliz İstihbarat Dairesi GCHQ’ya eleştiri yağdırdı. Snowden, İngiltere’de pek çok kişinin, görüntülü konuşmalar sırasında dinlendiğini ve iletişim yazılımının geliştiricisi Yahoo’nun da, bilerek ve isteyerek bu eylemlere göz yumduğunu savundu. Görüntülü konuşmalarda, “cinsel sohbetlerin” de var olduğunu ifadeleri dünyada, geniş yankı uyandırdı.

Yahoo yönetimi ise iddiaları kesin bir dille yanıtlayarak, firma olarak kesinlikle bu tür bir eyleme izin vermediklerini açıkladı. Yahoo, kullanıcıların mahremiyetini her şeyin ötesinde tuttuğunu savundu.

 

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler