Teknoloji bağımlılığına karşı meclis harekete geçti


Türkiye’de giderek artmaya başlayan teknoloji bağımlılığına karşı devletin en üst organları bile önlem almaya çalışıyor. Özellikle de mavi balina gibi son derece hassas ve ölümle sonuçlanan konularda da devlet, büyük bir destek ağı oluşturmak istiyor.

Türkiye’de internet kullanımı büyük bir hızla artmaya devam ediyor. Yapılan araştırmalar, günde en az 7 saat boyunca internet ile etkileşim halinde olduğumuzu gösteriyor. Şu anda internet erişimi sağlayan kişi sayısı 60 milyon civarlarında. Söz konusu rakamlar yüksek olunca, devlet de önlem alma gereği duydu.

Teknoloji bağımlılığına karşı önlem alınacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı gibi deneyimleri de bulunan Nabi Avcı, bu işin başındaki isim olarak seçildi. Teknoloji bağımlılığının her ne kadar görmezden gelinse bile, önlenmesi gereken bir bağımlılık türü olduğunu ifade etti.

Nabi Avcı özellikle de medyaya bu konuda çok büyük bir görev düştüğünü söyledi. Gençlerin bu bağımlılık türünden kurtulabilmesi için, öncelikli olarak bunun bir bağımlılık olduğunu kabul etmeleri gerektiğini ifade eden Avcı 7 saatin son derece yüksek olduğunu da sözlerine ekledi.

Konuşmasına devam eden Avcı, son olarak tablet ve cep telefonları konusuna da değindi. Sadece cep telefonlarının ve tabletlerin teknoloji bağımlılığına neden olmadığını, aynı zamanda bilgisayarla çok fazla ilgilenmenin de bağımlılık yaptığını söyledi.

Yetkililerin teknolojiye destek verme ile teknoloji bağımlılığını engellemek arasında nasıl bir denge kuracağı da merak konusu. Sizce de bu komisyon, bağımlılık konusunda önemli bir başarı elde edebilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

2019 yılının en çok ziyaret edilen internet siteleri açıklandı!


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin