Ana sayfa Genel Sürücüsüz Tesla aracı ters şeride girdi

Sürücüsüz Tesla aracı ters şeride girdi

Kameralara yakalanan ilginç görüntülerden bir tanesi de sürücüsüz Tesla aracı oldu. Tesla model bir araç otopilot modundayken, kaza yapma ihtimali ile karşı karşıya geldi. İşte haberimizin detayları.

Otomotiv alanında son derece teknolojik gelişmelere imza atan Tesla, bazen tehlikeli sorunlara da neden olabiliyor. Geçtiğimiz günlerde bir Tesla aracı, otoparkta ters şeride girerken görüntülendi. Bu durum şirketin araçları ile ilgili soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

Sürücüsüz Tesla aracı henüz hazır değil

Akıllı Çağırma özelliği olarak bilinen ve Tesla araçlarının park halindeyken sahibinin yanına gitmesini sağlayan bu Teknoloji sayesinde park etme problemi ortadan kalkıyor. Ancak bu konuyla ilgili herkes aynı fikirde değil.

Britanya Kolumbiyası bölgesinin hükûmet destekli otomobil sigorta şirketi, sürücüsüz araç teknolojisinin kendi ülkelerinde kabul edilir olmadığını ifade etti. Böylece sürücüsüz araçların uzun bir süre daha tartışma konusu olacağı ortaya çıktı.

Tesla tarafından geliştirilen Akıllı Çağırma özelliği 60 metre mesafedeki araçlar için geçerli. Eylül ayında tanıtılan bu özellik bazı insanların ilginç denemeleri ile karşı karşıya kaldı. Kimileri kendi kendisini ezmeye bile çalıştı. Peki sizce sürücüsüz Tesla araçları gerçekten tehlikeli mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Tesla hisseleri Elon Musk’a 2 milyar dolar kazandırdı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bu hafta çıkacak oyunlar (21 – 27 Ocak)

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu hafta çıkacak oyunlar listesi (Ocak) nihayet netlik kazandı. İşte bu hafta içerisinde raflardaki yerini alacak olan yapımlar. Bu hafta da...

Son Haberler