Ana sayfa Donanım Dünyanın PCI Express 3.0 Destekli ilk AMD Tabanlı Anakartı

Dünyanın PCI Express 3.0 Destekli ilk AMD Tabanlı Anakartı

ASUS dünyanın PCI Express 3.0 destekli ilk AMD tabanlı anakartı olan Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0’ı duyurdu. Üç adet yeni nesil DirectX11 destekli ve 28nm GPU’lu ekran kartını NVIDIA SLI ve AMD CrossFireX konfigürasyonunda kullanabileceğiniz anakart masaüstü bilgisayarlarda grafik performansı çıtasını yükseltiyor.

ASUS TUF serisinin karakteristik özelliği olan özel soğutma tasarımına sahip olan Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0, TUF serisinde yer alan tüm diğer modeller gibi uzun ömür ve dayanıklılığın kanıtı olan askeri standartları karşılıyor. ASUS, dayanıklılık konusuna o kadar güveniyor ki ürüne 5 yıl garanti de veriyor.

Askeri Standartlarda Bileşenler

Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0, TUF serisine dahil olmak için gereken zorlu kalite ve dayanıklılık standartlarını karşılayan bir anakart. TUF sertifikalı özel alaşım boğumlar, katı kapasitörler ve MOSFET’ler uzun süreli ve zorlu koşullarda kullanımda bile anakartın sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Dört adet DIMM slot üzerine 32GB kapasite ve 2400MHz’e kadar DDR3 bellek yerleştirebileceğiniz anakartta kullanılan 8 katmanlı PCB sayesinde güvenilirlik ve dayanıklılığın yanı sıra yüksek bellek performansı da kullanıcıya sunuluyor.ASUS TUF Series SABERTOOTH 990FX GEN3 R2.0

Yüksek Sıcaklık TUF Serisi İçin Dert Değil

TUF serisindeki anakartlar sahip oldukları özel ısı dağıtım sistemi ile yüksek sıcaklık ve benzeri zorlu koşullarda dahi sorunsuz çalışabiliyor. Kuzey ve güney köprüleri üzerindeki özel CeraMIX kaplama çift ısı boruları yüzeyde oluşan ısıyı %50 oranında verimli bir şekilde uzaklaştırabiliyor.

Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0 ayrıca TUF Thermal Radar teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Anakart üzerinde yer alan ısı sensörlerinden gelen verileri gerçek zamanlı olarak işleyen bu teknoloji ile fan hızlarını isterseniz kendiniz ayarlayabilir, isterseniz de otomatik modları tercih edebilirsiniz. Bu sayede anakart üzerinde istediğiniz bölgeyi ya da bileşeni özel olarak soğutup en verimli çalışma ortamını oluşturabilirsiniz.

Sabertooth 990FX/GEN3 R2.0 anakartın Mart ayından itibaren Türkiye’de piyasaya çıkması bekleniyor. Ürünün tahmini fiyatı ise 280$ + KDV seviyesinde.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Corona virüsü dünyayı zora sokabilir

Son günlerde dünya gündemine bomba gibi düşen Corone virüsü Çin’in planlarını alt üst etti. Görünen o ki bu virüs Çin’in haricinde tüm dünyayı da...

Son Haberler