Ana SayfaGenelSpotify bir hizmetini sessizce sonlandırdı

Spotify bir hizmetini sessizce sonlandırdı

Spotify, Pazartesi günü bir e-posta ile yaptığı açıklamada, canlı ses uygulaması yaratıcısı fonunu kapattığını söyledi. İşte tüm detaylar.

Greenroom (şimdi Spotify Live olarak adlandırılıyor) geçtiğimiz Haziran ayında, kullanıcıların ünlüler ve diğer içerik oluşturucularla canlı sohbetler yayınladığı bir Clubhouse yarışmacısı olarak piyasaya sürüldü. Canlı ses uygulamasıyla birlikte duyurulan fon, performansa dayalı haftalık ödemeler yoluyla içerik oluşturucuları platforma çekmeyi amaçlıyordu. The Verge tarafından alınan bir e-postada Spotify, fona kaydolan kişilere programın ilerlemeyeceğini bildirdi. Şirket, “Canlı içerik oluşturucular için başka girişimlere geçmeyi planlıyoruz” diye ifade kullandı. Görünüşe göre şirket, planlardaki değişiklik için bir açıklama yapmadı ve yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Spotify bir hizmetini sessizce sonlandırdı

Fonun resmi olarak başlatılıp başlatılmadığı veya herhangi birine bu yolla ödeme yapılıp yapılmadığı net değil. Podnews tarafından tespit edildiği üzere, web sayfasında kayıtların katılıma açık olduğu ve ödemelerin Haziran 2021’de “bu yaz sonunda” başlayacağı belirtildi. Ancak bu ayın başlarında, aynı sayfa ödemelerin 2022’de başlayacağını ve ödemelerin başlamadığını öne sürüyordu. Şirket, fon aracılığıyla içerik oluşturuculara ne kadar ödediğiyle ilgili sorulara yanıt vermedi. Yaratıcı fon artık yok olsa da, Spotify canlı sese yatırım yapmaya devam ediyor ve dinleyiciler için daha kolay erişilebilir hale geliyor. 12 Nisan’da şirket, canlı akış özelliğini Spotify uygulamasına aktarırken Greenroom’un adını Live olarak değiştirdiğini duyurdu. Özel programlardan oluşan bir liste, Hasan Minhaj, İsveç Evi Mafyası ve DJ Akademiks gibi ünlülerin şovlarını içeriyor.

Pixel 6 gelen aramaları meşgule atma hatasıyla boğuşuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting