Spotify 158 milyon Premium aboneye ulaştı!

Spotify 158 milyon Premium aboneye ulaştı!

Spotify bugün, platformuna son üç ayda 11 milyon kullanıcı daha eklediğini ve toplam kullanıcı sayısını 356 milyona çıkardığını duyurdu. Bu, 2020’nin başlarına kıyasla önemli bir artış, ancak şirketin yılın geri kalanında gördüğü patlayıcı büyümeye kıyasla bir yavaşlama.

Benzer şekilde, Spotify Premium için ödeme yapan kişi sayısında sadece mütevazı bir artış oldu. Ocak ve Mart arasında dört milyondan daha az kişi kaydoldu. Sonuç olarak, 158 milyon ödeme yapan müşteri var ve reklam destekli sürümü kullanan 208 milyon mevcut. Şirketin düzeltmeyi başardığı bir şey de, önceki çeyreğe kıyasla şu anda sabit olan kayıp oranı. Pandemi yüzünden insanların alışkanlıkları değişti ve abonelikler artıyor gibi görünüyor. Uygulama insanların aboneliklerini iptal etmemelerini sağlamak için “Aile Planı gibi daha yüksek tutma tekliflerine” kredi veriyor. Benzer şekilde, diğer bir fayda sağlama çabası da podcaste odaklanmalarında yaşandı.

Spotify 158 milyon Premium aboneye ulaştı!

Benzer şekilde şirket, Facebook içinde çalışan yeni bir müzik çalar da başlattı. Geçen yıl, bir grup müzisyen, Spotify’ın akış başına düşük bir ücret ödediğini iddia etmişti. Bu ayın başlarında yayınlanan bir Wall Street Journal raporu, Apple Music’in sanatçılara akış başına tek bir sent ödediğini, Spotify’ın ise bunun yarısından daha azını ödediğini ortaya koydu. Bu eşitsizlik, internette tepkilere yol açtı. Şirket tüm bu problemlerden arınmak ve platformundaki nüfusu artırmak için uğraşıyor.

Oppo A95 5G, 6,43 AMOLED ekran, ve Dimensity 800U ile geliyor