Ana SayfaCep TelefonuSony’den 6.44 inç Ekrana sahip Yeni Akıllı Telefon!

Sony’den 6.44 inç Ekrana sahip Yeni Akıllı Telefon!

Ocak ayının başında gerçekleştirilen CES fuarında yeni akıllı telefonu 5 inç Full HD ekrana sahip Xperia Z modelini tanıtan firma ay sonunda gerçekleştirilecek Dünya Mobil Kongresinde de 6.44 inç genişliğinde ekrana sahip yeni amiral gemisini tanıtacak.

Sony’nin son dönemde mobil cihazlara olan ilgisinin arttığı kesin. Firma yeni çıkardığı modellerle kullanıcıların kalbini çalmayı hedefliyor. Sony’nin yeni bombası ise 6.44 inç genişliğinde ekran üzerinde Full HD (1920 x 1080 piksel) çözünürlüğe sahip yeni bir akıllı telefon. HTML 5 testleri ortaya çıkan bu yeni akıllı telefonun model numarası ise C6802. Sony Xperia Z’nin model numarası ise C660X olarak ortaya çıkmıştı.xperia_6.44 inç SOny
HTML 5 test sonuçlarına baktığımızda Sony’nin dev Full HD ekrana sahip olacak yeni cihazının Android 4.1 JellyBean işletim sistemiyle birlikte geleceğini görüyoruz. 2013 yılının ikinci yarısında satışa sunulacağı tahmin edilen bu yeni akıllı telefonun Snapdragon 800 temelli bir işlemci kullanacağı tahmin ediliyor. Ürünün ay sonunda gerçekleştirilecek Dünya Mobil Kongresinde tanıtılması bekleniyor.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU