Sony PS5 oyunları için alıştırmalara başladı

ps5 cyberpunk 2077

Kasım ayında yeni nesil konsolu PS5’i satışa sunacak olan Sony boş durmuyor. Sony şimdi de PS5 oyunları için fiyat yoklaması yapıyor.

Bilindiği üzere hem Sony, hem de Microsoft yeni nesil konsollarını önümüzdeki Kasım ayında satışa sunacak. Kasım ayıyla birlikte PlayStation 5 ve Xbox Series X, S raflardaki yerlerini almış olacaklar. Peki ya bu konsollar için çıkacak oyunlar?

Aslına bakılırsa Xbox tarafında pek bir sıkıntı yok diyebiliriz. Zira alınacak olan Game Pass üyeliği sayesinde pek çok oyun sever içerik sıkıntısı çekmeyecektir. Zaten Microsoft birinci parti oyunlarını direkt olarak Game Pass’e getiriyor. Dolayısıyla bu tarafta da Xbox sahipleri avantajlı olacaklar. Peki ya PS5 sahipleri?

Yeni nesil PS5’i seçecek olan oyun severler mecbur her yeni oyun için para ödemek zorundalar. Hem de öyle böyle paralar değil.

PS5 Türkiye fiyatı

Malum yeni nesilde oyun fiyatları 10 euro daha pahalı olacak. Peki bu durum ülkemize nasıl yansıyacak? Hali hazırda yeni çıkan oyunların fiyatları 450 ile 500 TL arasında değişiyordu.

PS5 oyunları fiyatıyla üzecek

Geçtiğimiz gün Sony Türkiye bazı PS4 oyunlarının fiyatında güncellemeye gitti. Bu fiyatlar adeta yeni nesil oyunların fiyatlarına da göz kırpar nitelikte diyebiliriz.

Yeni düzenlemeye göre yeni nesilde 709 TL’ye satılan oyunlar da görebileceğiz. En düşük etiket ise 639 TL civarında olacak. Yani artık oyun almak bile büyük bir lüks olacak diyebiliriz.

PlayStation oyunlarına anlamsız zam