Ana sayfa Dosya Konusu PlayStation 5 ne zaman çıkacak?

PlayStation 5 ne zaman çıkacak?

Şu aralar hayli popüler olan “PlayStation 5 ne zaman çıkacak? ” sorusunu masaya yatırıyoruz. İşte yeni nesil konsolların geleceği ve diğer detaylar.

Bu neslin konsollar PlayStation 4 ve Xbox One sanırım biraz zamansız piyasaya sürüldü. Aslında bu durumun biraz şanssızlıktan ibaret olduğunu söylesek sanırım pek de yanılmış olmayız. Zira PlayStation 4 ve Xbox One satışa sunulduğunda 4K ekran deneyimi bu kadar üst seviyelerde değildi. Dahası kimse sanal gerçekliğin oyun dünyasında etkin bir oyuncu olabileceğini aklına bile getirmiyordu. Fakat ne olduysa birkaç senelik sürecin içinde gerçekleşti.

PlayStation 4, 15 Kasım 2013 tarihinde satışa sunulmuştu. Xbox One’a oranla daha güçlü bir sisteme sahip olan konsol yine de 4K desteği sunmuyordu. Üstelik sistemi de VR oyunlarını verimli bir şekilde oynatabilecek kadar da güçlü değildi.

Xbox One cephesine baktığımızda işler biraz daha kötüydü. Zira Microsoft’un yeni oyuncağı bırakın 4K çözünürlüğü, oyunları 1080p’de oynatırken bile aşırı ısınıyordu. Dolayısıyla birçok oyun Xbox One’a 1080p yerine 720p çözünürlükle çıkarılıyordu.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok şarj tüketen uygulamalar 2020

Akıllı telefonların bitmek tükenmek bilmeyen en büyük sorunu; çabuk tükenen şarjı. Peki en çok şarj tüketen uygulamalar hangileri? Cevabı makalemizde. Akıllı telefonlar son 10 yıllık...

Son Haberler