Ana sayfa Gundem Sony mali sıkıntıda

Sony mali sıkıntıda

Mobil pazarda sorun yaşayan Japon devi Sony iki yerden vuruluyor. İlki akıllı telefon satışları ikincisi ise mobil sensör satışlarındaki kriz.

sony-xperia-z3-01

Üreticiler akıllı telefon pazarındaki durgunluktan oldukça fazla etkileniyor. Özellikle Japon devi Sony bu krizde fazlasıyla etkileniyor.

Firmanın sona eren mali genel yılında, 71.7 milyar dolar gelir elde edildi ve yıl içinde yüzde 1.3 düşüş yaşandı. Firma yıl genelinde 1.3 milyar dolar net zararı karşılamış oldu. Mobil taraftaki zayıflık, gelirleri de olumsuz  yönde etkiledi. Sony mobil bölümü yıl genelinde 10 milyar dolar gelir elde ederken, 544 milyon dolar gibi büyük bir zararla karşılaştı. Xperia Z5 serisi satışlara katkı yaptı ancak hedefi tutturamadı. Sensör tarafı da talep artmasına rağmen 253 milyon dolar faaliyet zararla yüzleşti. Firma bünyesinde en çok zarar eden bu iki bölüm oldu.

 

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler