Ana SayfaHaberSony ’e İngiltere’den Büyük Ceza!

Sony ’e İngiltere’den Büyük Ceza!

2011 yılı içerisinde gerçekleştirilen Sony PlayStation Network saldırısını bilmeyeniniz yoktur. Tarihteki en büyük Hacker saldırılarından biri olan bu olayda Sony kesilen yeni bir cezayla daha gündemde.

Sony PlayStation Network saldırısında yaklaşık 80 milyona yakın kişinin hesap bilgileri çalınmış ve bu bilgiler Torrent sitelerinden dağıtılmıştı. İngiltere bilgi komisyonu bu saldırı hakkındaki raporunu tamamladı ve firmayı veri koruma kanununa karşı çıkmaktan dolayı 250bin pound ceza ödemeye mahkum etti. Soruşturmada yazılım güncellemesi yapmayan Sony’nin saldırılara davetiye çıkardığının altı çizildi.PSN saldırı
Bu olayın ardından yapılan anketlerde katılımcıların büyük çoğunluğu kişisel bilgilerini bu tarz servislere vermeye çekindiklerini söylüyor. Hal böyle olunca yapılan saldırıdan firmanın etkilenmesinin yanı sıra başka firmaları da etkilemiş gibi gözüküyor.

Süleyman Sertkaya
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting