Ana SayfaGenelSon BMW i3 bu hafta üretildi

Son BMW i3 bu hafta üretildi

Üretimine son verilen BMW i3’ün sonuncusu bu hafta üretildi. 250 binde üretimi durduran BMW, i3’e veda etmek için üretilen son 10 aracı özel tasarımla çıkardı.

BMW’nun elektrikli otomobil tarafında piyasaya sürdüğü ilk otomobillerden biri i3’tü. 2013 yılından satışa sunulan i3, ilginç tasarımı ve iç dizaynı ile dikkat çekmeyi başarmıştı. Performans olarak da oldukça iyi bir sürüş sunan BMW i3, yıllar içinde çıkan spor versiyonlarıyla daha da iyi bir hal aldı. Sunduğu yüksek performans ve şık tasarım sayesinde 2013’ten beri satışta olan i3, nihayet yolun sonuna geldi. BMW, i3 üretimini bu hafta resmen durdurdu.

BMW, bu özel aracın muhteşem yolculuğunu kutlamak için 250 bininci i3’ü ürettikten sonra üretimi durdurdu ve üretilen son 10 i3’ün HomeRun adı verilen özel bir koleksiyonun parçası olarak satışa çıkacağını açıkladı. BMW, 250 bin aracın üretilmiş olmasının, i3’ü “premium compact” sınıfının en popüler elektrikli otomobili yaptığını söyledi.

BMW i3 2

74 ülkede satışta olan BMW i3’ün pazar payının BMW’nün diğer elektrikli otomobillerinden daha yüksek olduğu, ayrıca araç piyasaya sürüldüğü ilk yıllarda i3 satın alanların yaklaşık yüzde 80’inin ilk kez bir BMW satın alan sürücüler olduğu açıklandı. Bu da i3’ün çok sayıda yeni kullanıcı çekerek BMW’nun kullanıcı kitlesini epey genişlettiği anlamına geliyor.

HomeRun adlı özel seri için üretilen 10 i3, daha üretilmeden satıcı buldu. Hatta bu araçları sayın alarak kişiler, BMW’nun Leipzig’deki üretim tesisine gelerek araçlarının üretim bandından çıkma anına şahit olma şansı da yakaladılar.

BMW i3 üretimini durdurmuş olsa da elektrikli otomobil alanında yeni araçlar çıkarmaya devam edecek. Hatta elektrikli otomobillerin zamanla BMW’nin araç seçkisinin büyük bir bölümünü oluşturması bekleniyor.

Nothing Phone 1’in Avrupa fiyatı belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting