Ana SayfaGenelSnapchat yeni özelliği ile dikkatleri üzerine çekti

Snapchat yeni özelliği ile dikkatleri üzerine çekti

Snapchat, Ekim ayında açıkladığı ebeveyn kontrolü özelliğini bugün kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Snapchat yeni özelliği ile dikkatleri üzerine çekti. Güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunulacak olan yeni özellik, diğer sosyal medya uygulamaları Instagram, Youtube ve Tiktok’ta da kullanılan ebeveyn kontrol mekanizmasını aktif hale getiriyor.

Snapchat, kullanıcılara 100.000 dolara kadar ödeme yapacak!

Snapchat ebeveyn kontrolü dönemini başlatıyor

Famıly Center olarak isimlendirilen yeni güncellemede, ebeveynlerin bu özelliği kullanabilmeleri için mevcut hesaplarını çocuklarının Snapchat profilleriyle entegre etmeleri gerekiyor. Bununla birlikte ebeveynler, son bir hafta içerisinde çocuklarının hangi hesaplar ile sohbet ettiğini görebilecek ancak mesajların içeriği görünmeyecek.

Snapchat, hikayeler ile ilgili özelliğini duyurdu

Snapchat yeni özelliği ile dikkatleri üzerine çekti

Güncellemenin bir başka özelliği ise ebeveynlerin çocuklarının arkadaş listesini görüntüleyebilecek olması. Olası bir tehlikeli durumda Snap’inTrust & Safety ekibine konu içeriğini bildirebilecekler. Ebeveynler, aplikasyonun profil ayarlarından veya uygulamanın arama butonundan ilgili ayarları güncelleyebilecek ve yeni özellikleri kontrol edebilecek.

Snapchat yeni özelliğini kullanıma sundu

Snapchat, yeni güncellemenin 18 yaş altında ki bireylerin ve ebeveynlerinin kullanabileceğini söylüyor. Instagram, Tiktok ve Youtube gibi sosyal medya uygulamalarında da bulunan bu özellik Snapchat’in uygulama içeriğinden dolayı ebeveyn kontrolünün gerekli olduğu vurgusunu yapılıyor.

Kaybolan mesaj özelliği, 18 yaş altında ki bireylerin cinsel içerikli sohbet ve istismarı oluşumunu kolaylaştırıyor. Snapchat bu ve benzeri konuların önüne geçmek adına bir dizi önlemler almıştı ve yeni güncellemeler ile birlikte bu hususların önüne geçmeyi planlıyor.

Motorola etkinliği neden bu kadar önemli?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting