Snapchat kullanıcı yüzünü animasyonlu sticker’a çeviriyor

snapchat kullanıcı 2

Popüler sosyal medya ve mesajlaşma uygulaması Snapchat, artık mesajların daha da kişisel olabilmes için, tatliş mi tatliş bir özelliği devreye alıyor. Peki nedir bu özellik?

Snapchat kullanıcı yüzünü alarak animasyonlu sticker’a çevirecek. Snapchat, Cameos emoji sistemini yüz fotoğraflarıyla revize etti. Böylece artık insanlar birbirine, kendi yüzleriyle farklı duygu ve mimikleri yansıtan sticker’lar gönderebilecek.

Yeni kullanıcı yüzüyle yaratılan sticker’lar sadece özel mesajlarda değil, herkese açık snap’lere de eklenebilecek.

Snapchat kullanıcı sayısını arttırabilecek mi?

Pek çok snapchat kullanıcısına ulaşan yeni özellik, Snapchat’in daha önce kullandığı Bitmoji’lere de alternatif olacak. Yeni emojilerin, Snapchat’e olan ilgiyi arttırması bekleniyor. Snapchat’in yönetimi, TikTok ile diğer sosyal medya servislerinin, dünya savaşına kapı açan çatışmasının arasında, kendi uygulamalarını yükseltecek çözümler arıyor.

snapchat kullanıcı gif

Facebook’un patronu Zuckerberg, geçtiğimiz yıllarda Snapchat’i satın almak için ısrarlı teklifler yapmış ancak cevap alamamıştı. Snapchat’in CEO’su, Zuckerberg’ten aralıksız olarak “ikna” mailleri aldığını da itiraf etmişti. Ancak Zuckerberg Snapchat’i bol bol milyar dolarlarlı tekliflerle satın alamayınca, Instagram ve Facebook ekosistemi için kendi “hikaye” özelliğini yayına almıştı. Bir diğer deyişle, bugün dünyayı saran hikaye/story çılgınlığının çıkış noktası, Snapchat…

Çin TikTok satışına onay vermeyecek

Ve Snapchat yeniden gençler arasındaki en popüler uygulama olmak istiyor ancak gençlerin aklı fikri dans etmekte görünüyor. Yarın yokmuşçasına, dans etmezlerse dünya infilak edecekmişçesine çılgınca dans etmek için birbiriyle yarışan ergenlerin bu tutkusu ise ABD ile Çin arasındaki savaşın birinci gündem maddesine dönüşmüş durumda.

snapchat kullanıcı

Peki siz hala Snapchat kullanıyor musunuz? Yeni yüz emojileri uygulamanıza ulaştı mı? Yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu emojiler popüler olabilecek mi?