Skoda Scala Türkiye’de satışa çıktı! İşte fiyatı!

skala

Skoda Türkiye’deki model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. İşte Skoda Scala fiyatı ve diğer detaylar.

Volkswagen Group’un çatısı altındaki markalardan biri olan Skoda model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Hatırlanacağı üzere kısa bir süre önce yeni SUV modelini ülkemizde satışa sunan Skoda yoğun ilgi ile karşılaşmıştı.

Kısa süre Kamiq modelinin stokları tükenince, Skoda Türkiye pazarına farklı bir modelini daha sokma kararı aldı. Alman otomobil üreticisinin ülkemizdeki yeni modeli Scala geçtiğimiz gün itibariyle satışa çıktı.

Skoda Scala Türkiye fiyatı belli oldu

C sınıfı bir hb modeli olan Scala ülkemizde 4 farklı segment seçeneği ile satışa çıkacak. Dilerseniz bu segment seçenekleri ve fiyatlara aşağıdan göz atabilirsiniz.

skoda skala

1.0 TSI 115 PS DSG Elite: 209.900 TL
1.0 TSI 115 PS DSG Premium: 233.900 TL
1.5 TSI ACT 150 PS DSG Premium: 246.400 TL
1.6 TDI SCR 115 PS DSG Premium: 259.000 TL

Görüldüğü üzere Skoda Scala Türkiye fiyatları beklenenin biraz üzerinde. Gerçi sıfır bir Clio için 150.000 TL istendiğini hesaba katarsak, Scala için istenen fiyatları da normal karşılayabiliriz.

Şunu da dip not olarak belirtmek gerekiyor. Premium model doluluğunda bir Scala satın alsanız bile aracınıza bazı ekstra donanımlar taktırabiliyorsunuz. Yani her zaman için biraz daha fazlasını ödemeniz mümkün diyebiliriz. Bu durum Alman otomobil üreticilerinde artık normal bir seyir halini aldı.

İşte zamlı Passat fiyatları