Ana SayfaGundemSK Hynix, bellek sektöründe yaşanan durumu avantaja çevirdi

SK Hynix, bellek sektöründe yaşanan durumu avantaja çevirdi

Son zamanlarda bellek dünyasında olan talep artışı üreticilerin mali olarak çok daha iyi sonuçlara ulaşmasına sebep oluyor.

Son zamanlarda birçok teknoloji ürünü( sunucu, masaüstü, entegre ve mobil ürünler) dahilinde bir bellek sıkıntısı yaşanmaya başladı. Üretim miktarı talep miktarının altında kalması ve üreticilerin üretim kapasitesini arttırarak pazar paylarını arttırması onlara mali olarak oldukça iyi bir tablo ortaya çıkarmalarına yardımcı oluyor. Bu üreticilerden biri olan Güney Koreli SK Hynix rekor seviyede çeyrek kar rakamına ulaşmış oldu.

Şirket tarafından aktarılan birtakım bilgilere göre yılın ikinci çeyreklik bölümünde yaklaşık olarak 2.7 milyar dolar faaliyet karı gibi inanılmaz bir rakama imza atılmış oldu. Çeyrek dahilinde ise yüzde 24 artış miktarına ulaşılmış oldu. Bunun yanında gelir tablosunada 5.5 milyar dolar ile oldukça olumlu bir rakam yansımış oldu.

Aynı yılın ikinci çeyreklik döneminde genel DRAM satışları yüzde 3 azalmasına rağmen fiyatlar yüzde 11 artış gösterdi. NAND belleklerin satışları da yüzde 3 oranında azalırken fiyatlar yaklaşık olarak yüzde 8 artış rakamını yakaladı. Bu sonuçlar ise firmaların mali tablosuna oldukça iyi bir sonuç yazılmasına neden oldu.

DRAM ve NAND bellek türü donanım ürünleri son zamanlarda ileri teknoloji araştırmalar için de olmazsa olmaz bir hal alıyor. Bu alana en iyi örnek olarak ise yapay zeka araştırmalarında kullanılan bellekleri gösterebiliriz.

Kaspersky’den Windows İçin Ücretsiz Antivirüs

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting