Ana SayfaGenelSıfır otomobil fiyatları düşmeye devam ediyor

Sıfır otomobil fiyatları düşmeye devam ediyor

2021 ile başlayan sıfır otomobillerin fiyatlarındaki düşüş trendi Mart ayında da devam etti. Sıfır otomobil fiyatları bu ay da aşağı doğru azalmaya devam etti.

Dünya genelinde otomobil satışlarının düştüğü 2020 yılında, Türkiye’de ise rekor üzerine rekor gelmişti. Elbette buradaki asıl amaç otomobil alıp kullanmak değil, otomobil alıp normal satış fiyatının üzerine satıp daha fazla para kazanmaktı.

Normalde bu söylediğimizi sadece galericiler yapıyor diye düşünebilirsiniz. Fakat 7’den 70’e az buçuk birikimi olan herkes, sıfır otomobil alıp – satma işine girdi. Hal böyle olunca hem otomobil fiyatları arttı, hem de piyasada otomobil kalmadı.

Neyse ki 2021’in gelmesiyle birlikte bazı şeyler normale dönmeye başladı. Normalleşen şeyler arasında sıfır otomobillerin fiyatları da bulunuyor.

Sıfır otomobil fiyatları düşmeye devam ediyor

2021’e girmemizle birlikte üretim bantlarının daha verimli çalışması, otomobil fiyatlarının biraz düşmesine zemin hazırlamıştı. Aynı dönemde döviz kurlarında da düşüşler yaşanınca otomobil fiyatları iyice geriledi.

Mart ayında da bu düşüş devam etti. Üstelik Mart ayında yaşanan düşüşle birlikte bazı otomobil modelleri bir alt ÖTV kademesine inerek büyük oranda ucuzladı.

Örneğin bir önceki ay 230.000 TL gibi absürt fiyatlara satılan otomobiller, bu ay ÖTV kademesinden ötürü 180.000 TL’ye kadar ucuzladı.

Eğer şu aralar sıfır otomobil almayı düşünüyorsanız bu fırsatı değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu otomobiller bir sonraki ay düştükleri yere geri dönebilirler.

Türkiye’de üretilecek Hyundai Bayon tanıtıldı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting