Ana SayfaGenel8 Mart vaka sayısı belli oldu! İşte sayılar

8 Mart vaka sayısı belli oldu! İşte sayılar

Türkiye’nin koronavirüs ile olan mücadelesi devam ediyor. İşte 8 Mart vaka sayısı ve diğer detaylar.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakası geçtiğimiz Mart ayında ortaya çıkmıştı. Aslına bakılırsa Türkiye Mart ayına kadar durumu iyi idare etmişti. Amerika ve Avrupa’da vaka sayıları hızla yayılırken Türkiye’de ise henüz tanımlanmış bir koronavirüs vakası yoktu.

Fakat bu pembe tablo çok da uzun sürmedi. Virüsün Türkiye’ye gelmesiyle yayılması çok hızlı gerçekleşti. Yaz aylarına doğru hafiflemeye başlayan tablo kış aylarının gelmesiyle birlikte çok daha ağır bir hal aldı.

Koronavirüs Mart ayından bu yana ülkemizde 29.094 kişiyi yaşamdan kopardı. Ayrıca 1.239 kişinin durumu da ciddiyetini koruyor.

İşte 8 Mart vaka sayısı!

Hatırlanacağı üzere 25 Kasım itibariyle Türkiye’deki vaka sayıları tekrardan açıklanmaya başlamıştı. İlk gün 27.000 civarında olan vaka sayıları bir ara 33.000 seviyelerine kadar yükselmişti.

korona

Sağlık Bakanlığı tarafından açıkanan son verilere göre 8 Mart‘ta Türkiye’de 139.429 kişiye koronavirüs testi yapıldı. Bu kişilerden 13.215’inin testi pozitif çıkarken, 767 kişi ise ağır semptomlar gösterdiği için hastaneye yatırıldı.

Şu anda 1 Mart itibariyle kademeli normalleşme adımları atılmaya başlandı. Türkiye haritasında 4 farklı risk grubu oluşturuldu. Bu gruplar 15 günde 1 güncellenecek. Böylece her il, kendi kurumlarınca farklı tedbirler alabilecek.

Okullar ve restoran, cafe gibi işletmelerin açılması da illerdeki koronavirüs yoğunluğuna göre değişiklik gösterecek.

Eğer bir ildeki hasta sayısı artarsa o ilde tedbirler tekrardan sıkılaştırılacak.

Koronavirüs tedbirleri genişletildi! İşte yeni yasaklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting