Sıfır otomobil fiyatları için yeni yıl zammı!

ÖTV indirimi sonrası Clio fiyatları düştü

2023’e girmemizle birlikte tüm otomobil üreticileri, a’dan z’ye bütün modellerine zam yaptı. Doğal olarak bu zamla birlikte 2. el otomobil pazarındaki fiyatlar da yükselişe geçti. İşte konunun detayları.

Sıfır otomobil fiyatları için yeni yıl zammı! Türkiye’de giriş segmentinde bir otomobil bile 350 bin TL üzeri fiyatlara satılmaya başlamış durumda. Aslında çok değil birkaç yıl öncesine kadar 100.000 TL altına otomobil almak mümkündü. Hatta bu fiyatın altına geniş bir model yelpazesi de mevcuttu.

renault clio 5

Şimdilerde ise 100 bin TL altına otomobil almak zaten mümkün değil. Hatta ikinci elde bile 100 bin TL altına doğru düzgün bir otomobil bulmak kolay olmuyor. Peki rakamı biraz daha yükseltsek? Örneğin 300 bin TL dolaylarına çıksak. O zaman sıfır bir otomobil almak mümkün olur mu? Hemen yanıtlayalım. Hayır olmaz.

Tesla üçüncü çeyrekte 241.300 otomobil sattı!

Son dönemde otomobil fiyatları önemli oranda arttı. Özellikle de döviz kurlarında yaşanan ani artış sonrasında fiyatlar tavan yaptı.

Sıfır otomobil fiyatları için yeni yıl zammı!

Ekim ayının sonlarına doğru otomobil üreticilerinin pek çoğu fiyatlarını güncelleme kararı almıştı. Güncellenen fiyatlar sonrasında zaten otomobillerin fiyatları zirve yapmıştı. 2023 yılının gelmesiyle birlikte fiyatlar bir kez daha güncellendi.

clio

Güncellenen fiyatlar sonrasında otomobil fiyatları kısa süre sonra tekrardan en yüksek seviyeye gelmiş oldu. Son zamlarla birlikte Clio fiyatları 375 bin TL’yi buldu. Egea ise artık 370 bin TL seviyelerinde fiyatlardan satılıyor. Eğer fiyatlar böyle artmaya devam ederse kısa süre sonra 400 bin TL altına alınacak otomobil de kalmayacaktır.

TCL, ilk 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarını tanıttı