Ana Sayfa Genel Serdar Kuzuloğlu geleceğin mesleği ne olacak sorusunu cevapladı: İşte geleceğin mesleği!

Serdar Kuzuloğlu geleceğin mesleği ne olacak sorusunu cevapladı: İşte geleceğin mesleği!

Teknoloji dünyasının tanınan isimlerinden Serdar Kuzuloğlu, geleceğin mesleği hakkında açıklama yaptı. Ona göre gelecekte en çok rağbet görecek meslek bakın ne olacak?

Eski Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal’ın YouTube programına konuk olan Serdar Kuzuloğlu, geleceğin mesleği ile alakalı son derece önemli açıklamalarda bulundu. Buna göre gelecekte fazlasıyla rağbet görecek meslekler tahmin edilenden çok daha başka olacak.

Son 10 yıl içerisinde yaşadığımız teknolojik dönüşümlere bakınca, bizleri yeni mesleklerin beklediği aşikar. Özellikle de bilişim alanında son derece büyük bir değişim söz konusu. Peki bu değişim daha çok nereye doğru evrilecek.

Serdar Kuzuloğlu çok önemli bir noktaya değindi

Programda düşüncelerini dile getiren Serdar Kuzuloğlu, son derece önemli yerlerin altını çizdi. Ona göre gelecekte en önemli gündem maddelerinden birisi siber güvenlik olacak. Bu nedenle gelecekte çok ciddi bir talep göreceği kesin.

Serdar Kuzuloğlu geleceğin mesleği

Serdar Kuzuloğlu, küresel çapta çok fazla siber saldırı gerçekleştiğini söyledi. Bu saldırılar bazen sistemleri kilitleyebiliyor. Serdar Kuzuloğlu, “Şu an hayatına yön çizmek isteyenler için bir kariyer söyliyim; siber güvenlik” dedi ve bombayı patlattı.

Aslına bakacak olursak gerçekten de siber güvenlik fazlasıyla önemli bir konu. Her yıl yaklaşık olarak 1 milyon civarında siber saldırı oluyor. Bu saldırılar, hem şirketleri hem de kurumları zor durumda bırakabiliyor. Siber güvenlik uzmanları veya beyaz şapkalı hackerlar, insanları ve şirketleri bu tür tehlikelerden koruyor.

Peki sizin gelecek ile alakalı düşünceleriniz ve tahminleriniz neler? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting