Samsung’un Tarayıcısı Dikkat Çekecek

samsung browser

Samsung, tüm platformlarda çalışacak kendine ait özel bir tarayıcı için düğmeye bastı.

Samsung, tüm platformlarda çalışacak yeni bir tarayıcı hazırlığında olduğunu duyurdu. Şirket Samsung Browser ismiyle üreteceği tarayıcının hem mobil platformlarda hem de masaüstü sistemlerde çalışacağını ve tarayıcının göstereceği içeriği çalıştığı platforma göre ayarlayıp şekillendirebileceğini belirtti.

Tarayıcıda ayrıca Web Video Casting, Okuma Modu, çevrimdışı web sayfası kaydı gibi özellikler de yer alıyor. WebKit motoru ile hazırlanan yeni tarayıcı, video yayını almak ve göndermek konusunda da gelişmiş yeteneklere sahip olacak.

Samsung; tarayıcının ileri sürümlerinde ise Blink Web Rendering Engine kullanmak üzere hazırlık yapıyor. Böylece video performansı daha da iyileşecek.

samsung browser

Firmanın yeni tarayıcısı Adobe Flash Player dosyalarını desteklemeyecek; ancak HTML 5 tabanlı olacağı için bu yeni standarda sahip animasyonları oynatabilecek.

Güney Koreli devin bu hamlesi ile yapmak istediği Chrome gibi ortak bir platforma sahip olabilmek gibi gözüküyor. Böylece Samsung; kullanıcılarını yer imlerinden, kayıtlı şifrelerine kadar hemen her türlü özel veriyi farklı platformlarda çalışsalar da sorunsuzca aktarabilecek. Samsung aynı zamanda Mozilla ile ortak şekilde Servo isminde bir rendering motoru üzerinde çalışıyor.

Apple, Yüz Kilidi Patenti Aldı!