Ana SayfaGenelSamsung’un Eğitim Çözümü

Samsung’un Eğitim Çözümü

Samsung’un eğitim çözümü, öğretmeyi zenginleştirdiği gibi, sınıfın verimliliğini arttırıyor ve öğretmenin ders içindeki kontrolü daha kolay sağlanmasını sağlıyor.
Örneğin Samsung School Solution konsepti ile, Samsung mobil cihazlarında yüklenen içeriklerle interaktif ve toplu bir öğrenim sağlanıyor. Bu çözüm sınıf içindeki öğrenimi hem kolay hem de  zevkli hale getiriyor. Öğrenciler kendi ekran görüntülerini paylaşabildikleri gibi, soruların çözümlerini ana ekranda işaretleyebiliyor ve Samsung S-Pen dijital kalem yardımıyla da yazılar yazabiliyor.

Tüm bunlar, öğrencileri cesaretlendirdiği gibi, derslere aktif olarak katılmalarını da sağlıyor. Öğretmenler için geliştirilen yönetim aracı ise ders içeriklerin kolayca oluşturmasını ve öğrencilerin cihazlarına erişim ve kontrolü sağlıyor.
İşin içine baskı girdiğinde Samsung bulut baskı (Cloud Printing) servisi devreye giriyor. Bu servisin avantajı öğretmen ve öğrencilere uçtan uça bir dokümantasyon çözümü sunması. Basılan içeriklerin kontrolü ile birlikte cihazlar da kontrol edilebiliyor. Bu da öğretmen ve öğrencilere esnek ve kullanılabilirliği yüksek bir çalışma sunuyor.

Young student with virtual futuristic interface.
Workbook Composer for Education Vertical çözümü ise gelişmiş bir OCR yazılım çözümü. Taranan dokümanlar yazıcı tarafından bir metin dokümanına çevriliyor. Dokümanının belli alanları da tarayabilen bu çözüm, sadece o bölümü baskıya yollayabildiği gibi e-posta olarak da yollayabiliyor. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan bu çözüm, yazı işlerini hızlıca halletmesini sağlıyor.

Asus, ZenWatch 2 ile Apple Watch’ı taklit mi etti?

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting