Ana sayfa Akıllı Telefon Samsung yine başaramadı! Galaxy Note9'da da olmayacak!

Samsung yine başaramadı! Galaxy Note9’da da olmayacak!

Akıllı telefon sektörü artık yeni bir döneme giriyor. İnce çerçeveli ve uçtan uca ekran tasarımının yaygınlaşması ile birlikte, bazı önemli özelliklerde değişime gidildi. Pek çok üretici parmak izi okuyucusunu telefonun sırt kısmına kaydırırken, bazıları ise bu özellikten tamamen vazgeçti. Örneğin Apple, TouchID’yi rafa kaldırarak, FaceID özelliğine geçiş yaptı. Vivo ise Qualcomm’dan satın aldığı teknoloji ile parmak izi okuyucusunu ekranın altına sakladı. Kullanıcıların çok şeyler beklediği Samsung ise bu hususta önemli Ar-Ge çalışmaları yapmış olmasına karşın, henüz somut bir adım atabilmiş değil. Dahası bu somut adım muhtemelen Galaxy Note9 modeliyle de gelmeyecek.

O teknoloji Galaxy Note9 modelinde de yok!

Samsung’un parmak izi okuyucusunu ekranın altına yerleştirme gayreti Galaxy S8 ile başladı. Fakat Güney Koreli üretici bunu başaramadı. Doğal olarak S8 ve S8+’tan sonra gözler Note8’e çevrildi. Bu sefer Samsung başarır dediler fakat yine olmadı.

Tasarımsal anlamda S8 ile aynı olan S9 serisinde parmak izi okuyucusunun ekranın altına yerleştirilmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Fakat Samsung’un teknik ekibi, yine beklentileri sonuçsuz bıraktı. Gözler tam önümüzdeki dönemde tanıtılacak olan Galaxy Note9 modeline çevrilmişti ki gelen söylentiler yine hevesimizi kursağımızda bıraktı.

Samsung’a yakın bazı isimlerden alınan bilgilere göre, parmak izi okuyucusunun Galaxy Note9 modelinde de telefonun arka kısmına olacağı belirtilmiş. Yani kısacası, Samsung bir kez daha beklentileri karşılıksız bırakacak.

Xiaomi Mi Mix 2s etkileyici bir özellikle geliyor

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler