Samsung yeni şarj teknolojisi ile çığır açacak

Galaxy S22 Ultra

Güney Kore’nin önde gelen teknoloji üreticilerinden biri olan Samsung yeni şarj teknolojisi ile çığır açmaya hazırlanıyor.

Günümüzde akıllı telefonların en büyük probleminin 1 günü bile çıkarmakta zorlanan batarya kapasiteleri olduğunu söyleyebiliriz. Son dönemde bazı üreticiler batarya kapasitesini 6000 hatta 7000 mAh’a kadar çıkarttı. Fakat bu da soruna tam anlamıyla bir çözüm getirmedi.

Neyseki artık hızlı şarj teknolojileri sayesinde 4000 mAh’lık bir bataryayı hızlı şekilde şarj etmemiz mümkün oluyor. Bu da şarj tarafında çıkan sıkıntıları azaltmış durumda.

Fakat Samsung’un konu ile ilgili bambaşka bir çözümü var. Güney Koreli şirket akıllı telefonları parmağa takılan bir yüzük vasıtasıyla şarj etmeyi planlıyor.

Xiaomi Redmi gizemli telefonu

Samsung yeni şarj teknolojisi ile yok artık dedirtiyor

Bu teknolojinin temeli kullanıcıların parmaklarına taktıkları bir yüzüne dayanıyor. Kullanıcı yüzünü takıp hareket ettiği sürece, yüzükte belli miktarda elektrik üretilerek depolanıyor. Telefonu elinize alıp, yüzük telefonla temas ettiğinde de telefonunuzu şarj etmeye başlıyor.

Örneğin yolda yürürken telefonu yüzüğün bulunduğu elinizde taşırsanız, telefonunuz eş zamanlı olarak şarj olmaya başlıyor. Ne kadar çok hareket ederseniz, telefonunuz da o kadar hızlı bir şekilde şarj oluyor.

Elbette burada şunu da dip not olarak belirtmemiz gerekli. Bu teknoloji şimdilik çok yeni. Doğal olarak satışa hazır hale gelene kadar da pek çok güncelleme ile karşılaşacaktır. Şimdilik Samsung tarafından bu teknolojiye ilişkin yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor. Fakat bu teknoloji sayesinde her daim yanımızda elektrik üreten bir mini powerbank taşıyacağımız kesin.

Android 11 alacak Samsung modelleri belli oldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir