Ana SayfaAndroidSamsung ve Google'dan, Android İçin Kurumsal Geliştirmeler

Samsung ve Google’dan, Android İçin Kurumsal Geliştirmeler

Samsung Electronics ve Google, Samsung KNOX teknolojisinin bir bölümünün Android’in yeni sürümüne entegre edileceğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan Google I/O toplantısında sunulan yeni Android sürümü, kurumsal kullanıcılar ve BT yöneticileri için bir dizi yeni özellik içerecek. Bu özellikler arasında iş verilerinin yönetilmesine ve güvence altında tutulmasına yönelik ayrı bir bölüm de  var. Bu yeni deneyim kurumsal kullanıcılara ve BT yöneticilerine, gelişen kurumsal mobilite trendlerine uyum sağlama yeteneği de kazandıracak.

Samsung Electronics KNOX İş Grubunun Kıdemli Başkan Yardımcısı Injong Rhee şunları söyledi: “Samsung, Android kullanıcılarının gelişen mobil güvenlik ve gizlilik ihtiyaçlarını karşılamak konusunda benzersiz bir konumdadır. Android’in kurumsal ekosistemini inşa etmek ve Android kullanan cihazları işletmelerin birinci tercihi haline getirmek konusunda Google’la birlikte çalışma fırsatı bulduğumuz için çok mutluyuz. Bu girişim, işgücü mobilitesinde çok büyük bir dönüşüm anlamına geliyor.”

samsung knox

Android’den Sorumlu Mühendislik Başkan Yardımcısı Hiroshi Lockheimer ise “Samsung, Android’i işletmelere taşımak konusunda öncülük etti. Android açık kaynak projesine katkılarından dolayı teşekkür borçluyuz. Birlikte, Android ekosistemine katılan tüm imalatçılara kurumsal düzeyde güvenlik ve yönetim yetenekleri kazandıracağız” dedi.

Samsung ve Google arasında gerçekleştirilen işbirliği, aynı zamanda, son kullanıcı gizliliğinden ve deneyimlerinden ödün verilmemesini ve bu şekilde kullanıcıların kişisel kullanımlarında yaşadıkları Android deneyiminin aynısını işte de yaşayabilmelerini sağlıyor. Samsung, Android platformuyla çalışan kurumsal mobilite pazarına girmeye yönelik bu girişimin yanı sıra, kurumsal müşterilerine ileri, farklılaştırılmış ve kapsamlı bir kurumsal mobilite çözümü sağlamaya da devam edecek.

 

samsung-Knox

Samsung KNOX, şu anda, ABD Hükümeti’nin ve Savunma Bakanlığı’nın temel inisiyatiflerine ve diğer mobil cihaz güvenliği standartlarına uygun, savunma sınıfı ve devlet onaylı bir mobil güvenlik sağlayan tek Android sağlayıcısıdır. Bu özelliği platformun devlet kurumlarında ve diğer yüksek düzeyde düzenlenmiş kurumsal ortamlarda kullanılabilmesini sağıyor. Samsung KNOX platformu, Mayıs 2013’te ABD Savunma Bilgi Sistemleri Ajansı’ndan ABD Savunma Bakanlığı ağlarında kullanılmasını sağlayacak STIG onayını aldı ve Nisan 2014’te STIG sürüm 2’ye yükseltildi. Birleşik Krallık hükümeti de, bir süre önce, Samsung KNOX’un seçilmiş Samsung Android cihazlarında kullanımı için Son Kullanıcı Cihaz (EUD) Güvenlik Kılavuzu yayımladı. Ayrıca, KNOX‘la tümleşik cihazlar MDFPP Ortak Kriterleri sertifikası aldı. Galaxy S5 ve Note 10.1 (2014 Basımı) Mayıs 2014’te ve Galaxy S4, Galaxy Note 3 ve Galaxy Note PRO Şubat 2014’te bu sertifikaya hak kazandı.

Samsung, kapsamlı bir KNOX yönetim ve uygulama mağazası hizmeti de sunuyor. Samsung, bu yeni nesil Android platformunda bulunan Samsung KNOX bileşenlerine ek olarak, KNOX EMM ve KNOX Marketplace gibi uzmanlaşmış tescilli hizmetler geliştirmeye de devam edecek.

Yeni Yakuza Oyunu Resmiyet Kazandı

Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting