Samsung SSD 990 PRO : Oyuncuların hayatını kolaylaştırıyor

990 PRO

Samsung’un 990 PRO ve Soğutuculu 990 PRO SSD’leri, 1600K IOPS’ye kadar çıkan, yüksek rastgele okuma hızı sayesinde oyuncular ve içerik üreticilerine yüksek performans ve kapasite sunuyor.

Samsung, SSD 990 PRO serisinin yeni 4 terabaytlık (TB) modellerini duyurdu. 990 PRO serisi, Samsung’un sekizinci nesil V-NAND (V8) teknolojisiyle ve geliştirilmiş dahili denetleyicisiyle desteklenen yüksek performanslı PCIe 4.0 SSD’lerden oluşuyor.

Yüksek hız ve güç verimliliği sunan 990PRO serisi, 3D/4K grafik çalışmaları, veri analizi ve yüksek kaliteli oyunlar gibi büyük veri hacimleri gerektiren alanlar için optimize edildiğinden, günümüzün PC’leri, dizüstü bilgisayarları, oyun konsolları ve bilgisayar sistemleri için ideal bir SSD olarak öne çıkıyor.

Toplam bayt yazma (TBW) değerleri 2,400TB’a kadar artırılan 990 PRO serisi, son derece zorlu iş yükleriyle çalışanlara ve geniş depolamaya ihtiyaç duyanlara, ideal bir SSD güvenilirliği ve daha uzun kullanım süresi sunuyor.

Performansı ve yüksek kapasitesiyle öne çıkıyor

Samsung’un V8 teknolojisi ve geliştirilmiş dahili denetleyicisiyle donatılan 4TB 990PRO, saniyede 7.450 megabayta (MB/s) varan sıralı okuma ve 6.900MB/s’ye varan yazma hızıyla, PCIe 4.0 arabiriminde maksimuma yakın performans sergiliyor.

Yeni serideki 4 TB kapasiteli model, sırasıyla 1.600K ve 1.550K IOPS’ye kadar artırılan rastgele okuma ve rastgele yazma hızları sunarak, üst düzey performans ve depolama alanı arayan oyuncular, yaratıcı işler yapan profesyoneller ve teknoloji meraklıları için ideal bir seçim.

990 PRO

Pazardaki PCIe 4.0 ara birimine sahip tüketici SSD’leri arasında yüksek hızda rastgele okuma performansına sahip 4 TB 990 PRO, oyun esnasındaki duraklamaları önemli ölçüde azaltıyor ve yüksek kaliteli videoların yüklenmesini hızlandırarak oyuncuların aldığı keyfi ve heyecanı artırıyor.

990PRO serisi, en yeni oyun yükleme teknolojilerini destekleyen üst düzey oyunlarda gecikmeleri azaltarak saniye başına kare sayısının yüksek değerini (FPS) sabit tutabiliyor ve böylece kullanıcıların gerçek zamanlı oyunların keyfini çıkarmasını sağlıyor.

Gelişmiş Güç Verimliliği

990PRO serisi, bir önceki 980 PRO serisine kıyasla %50’ye varan performans artışı sayesinde, çığır açan bir güç verimliliği sağlıyor. Ayrıca denetleyicide nikel kaplama ve SSD’nin arka kısmında ısı dağıtıcı bir etiket bulunuyor. Bunlar, optimum sıcaklık seviyesinin korunmasını ve zaman içinde gerçekleşebilecek performans dalgalanmalarının minimumda tutulmasını sağlıyor.

Soğutuculu 990PRO ise kullanıcılara sürekli yüksek performanslı bilgi işlem ve oyun deneyiminde tam güç sağlayan, etkili ve ince bir soğutucuyla donatıldı. Ayrıca, sürücünün en yeni oyun konsollarıyla uyumlu olması, oyun yükleme ve açma sürelerini hızlandırırken aşırı ısınmadan kaynaklanabilecek performans düşüşlerinin de önüne geçiyor.

Ultra ince   4 TB SSD

Samsung’un V8 1Tb high-density NAND teknolojisi ve kendi bellek istifleme çözümü sayesinde 4TB 990PRO, diğer çift taraflı M.2 SSD’lerden daha ince yapıya sahip tek taraflı M.2 formunda tasarlandı.

Bu sayede kullanıcılar, çift taraflı M.2 SSD’lerin ultra ince dizüstü bilgisayarlara takıldığında karşılaşılabilen SSD’nin yerine oturmaması veya diğer bileşenlere zarar verme riski doğurması gibi endişelerden kurtuluyor. Tek taraflı M.2 formundaki aerodinamik tasarım, çok geniş depolama kapasitesi ve kesintisiz bir performans sağlıyor.

TikTok’a bir ceza da Avrupa’dan geldi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir