Samsung iPhone 8 Ekranlarını Üretmeye Başlıyor

iphone 8 5

iPhone 8’de kullanılacak OLED ekranlarının üretimine başlandı. Apple’ın yeni amiral gemisinde kullanılacak ekranları Samsung’un ekran departmanı üretecek.

Bildiğiniz gibi akıllı telefon pazarında belki de en büyük rakipler Apple ve Samsung. Ancak bu rekabet iki şirketin zaman zaman da beraber çalışmasına engel olmuyor. Apple bu yıl çıkaracağı yeni iPhone için de Samsung ile birlikte çalışacak. Telefon ekranı konusunda önde gelen şirketlerden olan Samsung’un ekran departmanı, bu yıl çıkacak iPhone 8’in ekranını üretecek.

Bildiğiniz gibi iPhone’un 10. yılına özel olarak hazırlanan iPhone 8 ile birlikte Apple OLED ekranlara geçiş yapacak. Birçok yeni özelliğin iPhone’a ekleneceği bu özel telefon için hazırlıklar başladı. ABD’den gelen haberlere göre Samsung, yeni iPhone’da kullanılacak OLED ekranların üretimine başladı. Şirketin iki hafta önce ekran prototiplerine Apple’a gösterdiği ve Amerikalı teknoloji devinden gerekli onayı aldığı söyleniyor. İki şirket arasında imzalanan dev anlaşma kapsamında Samsung Apple için 80 milyon OLED ekran üretecek.

Galaxy Note 8’in Çizimleri Sızdırıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir