Samsung iPhone için OLED ekran üretecek!

iphone OLED samsung

OLED ekranlı iPhone iddialarında yeni bir detay daha basına sızdı. Samsung ve Apple bir kez daha anlaşacak.

Önümüzdeki Eylül ayında duyurulması beklenen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri için beklentiler büyük. Bazı kaynaklar Apple’ın artık ekran konusunda önemli bir değişiklik yapacağı yönünde hemfikir. Bu değişiklik ekran panelini ilgilendiriyor.

Sıradaki iPhone modelinin ekran panelinde OLED teknolojisi kullanılacak. Mevcut LCD ekran panellerine göre daha kaliteli ve daha az güç tüketen bu ekranları çoğu popüler Android telefon üreticisinde zaten görüyoruz. Ancak bir sorun var. Apple için OLED ekranları kim üretecek?

Şimdi kadar zaman zaman JPI (Japan Display), Sharp ve LG gibi üreticiler gündeme gelmişti. Ancak artık hepimizin tanıdığı farklı bir markadan bahsediliyor. İddiaya göre iPhone 7 ailesinin OLED ekran tedarikçisi Samsung olacak.

OLED ekran üretimi konusunda Samsung devlerden bir tanesi. Ancak ikili arasındaki rekabeti düşündüğümüzde bu durum ilginç oluyor. Eğer iddialar doğruysa Samsung, satılan her iPhone modelinden para kazanacak. Henüz bu bilgi Apple veya Samsung tarafından doğrulanmadı. Ancak Samsung’un Apple için üreteceği OLED ekranlara yönelik bir fabrika kurmanın hazırlığında olduğu söyleniyor. İddiaya göre Samsung bu alanda yaklaşık 7 milyar dolarlık bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. Kurulacak olan tesiste ayda 45.000 OLED ekran paneli üretileceği söyleniyor.

Google Drive Web güncellendi!