Ana SayfaAkıllı TelefonSamsung iki yönlü katlanabilir akıllı telefon üretecek

Samsung iki yönlü katlanabilir akıllı telefon üretecek

Katlanabilir akıllı telefon pazarının bayrak taşıyan ismi Samsung, oldukça ilginç bir tasarımın daha patentini aldı.

Samsung iki yönlü katlanabilir akıllı telefon üretecek. Katlanabilir akıllı telefonlar, klasik akıllı telefon tasarımını adeta rafa kaldıran bir yapıya sahip. Bugüne kadar pek çok farklı tasarımın denenmesi ve başarısız olunmasından hareketle, aslında otoriteler katlanabilir telefonların da uzun ömürlü olmayacağını düşünüyorlardı ancak gelinen noktada yanıldıkları kesin.

Samsung’un önderliğinde gelişmeye başlayan bu sektöre, birçok önemli marka onlarca farklı modelle dahil oldu. Satış rakamlarına bakıldığı zaman kullanıcıların da bu yeni tasarımı oldukça beğendiği aşikar. İşte Samsung, yeni aldığı bir patentle durumu bir adım öteye taşıyor.

Samsung iki yönlü katlanabilir akıllı telefon üretecek

Samsung iki yönlü katlanabilir akıllı telefon üretecek

Güney Koreli teknoloji şirketine yakın kaynaklardan sızdırılan bir görsel, Samsung’un yakın zamanda patentini aldığı çift menteşeli katlanabilir akıllı telefonun muhtemel görüntüsünü ortaya koydu.

Buna göre hem dikey hem de yatay eksende katlanabilme özelliğine sahip olması beklenen yeni model, tamamen açık konumdayken neredeyse bir tablet büyüklüğüne ulaşıyor. Üstelik gelen bilgilere göre bu yeni cihazın standart olarak S Pen desteği de sunacağı konuşuluyor.

Tabi bu modelin hem dikey hem de yatay olarak katlanabildiği düşünüldüğünde, S Pen’in nasıl bir yere konumlandırılacağı büyük bir soru işareti. Ancak bunun çözümü için tabletlerde kullanılan ve cihazın arka yüzeyine yerleştirilen bir manyetik yüzey fazlasıyla iş görecektir.

Son olarak bu modelin şimdilik tasarım aşamasında olduğunu ve muhtemel çıkış tarihi olarak en erken 2024 yılının işaret edildiğini hatırlatalım.

Intel, Almanya’da 19 milyar dolarlık bir çip fabrikası kurmayı planlıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting