Ana SayfaGenelSamsung, 2050 yılına kadar hedeflerini duyurdu!

Samsung, 2050 yılına kadar hedeflerini duyurdu!

Samsung, 2050 yılına kadar tüm şirket için net sıfır karbon emisyonu elde etme taahhüdünde bulundu. Güney Koreli teknoloji devi bunun gerçekleşmesi için önümüzdeki yedi buçuk yılda 7 trilyon KRW (5 milyar ABD Doları) harcayacak. İşte tüm detaylar.

Samsung, planları muhtemelen Microsoft’unki kadar agresif olmasa da, daha önce de benzer sözler vermişti. Ancak şirket şimdi Cihaz eXperience (DX) Bölümü’nün 2030 yılına kadar net sıfır karbon üretmesi için değişiklikleri yakında uygulamaya koymayı planlıyor. Samsung’un DX bölümü, mobil ve ekran üretim operasyonları da dahil olmak üzere tüketici elektroniği işlerini kapsıyor ve 2021’deki sera gazı emisyonlarının yalnızca yüzde 10’undan sorumlu konumda. Bu arada, şirket geçen yıl yaydığı 17,4 milyon ton sera gazının yüzde 90’ı için en çok para kazandıran departmanlarının sorumlu olduğunu bildiriyor.

samsung

Açıkçası, çip yapma işinin doğaya hiç zarar vermeyecek seviyeye gelmesi için yapılacak çok şey var Şirketin yapmayı planladığı şeylerden biri, yarı iletken üretiminin gaz yan ürünlerini önemli ölçüde azaltabilecek teknolojiler geliştirmek. Samsung ayrıca çip üretim tesislerinde arıtma tesisleri kurmayı planlıyor. Buna ek olarak şirket, yarı iletken tesislerinden çıkan karbon emisyonlarından yararlanabilecek, bunları depolayabilecek ve daha sonra kullanılabilir bir kaynağa dönüştürebilecek karbon yakalama ve kullanma teknolojileri geliştirecek. Samsung’un ESG strateji grubu başkanı Kim Soo-jin: “Doğrudan üretim yapan bir şirketiz… bu nedenle çeşitli, zorluklar var. Teknoloji geliştirme yoluyla iklim değişikliğine olumlu katkılar yapmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

SpaceX’in uydu interneti Starlink yedi kıtaya yayıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting