Samsung Galaxy Tab A Resmi Olarak Tanıtıldı

Bir süredir teknoloji dünyasının gündemini meşgul eden Samsung Galaxy Tab A, Rusya’da düzenlenen bir etkinlik sırasında resmi olarak tanıtıldı.

Tablet pazarı söz konusu olduğunda uzunca bir süredir sessiz kalan ve Eylül ayında düzenlenen IFA 2014’ten beri kayda değer bir tablet piyasaya sürmeyen Güney Koreli teknoloji devi Samsung, nihayet tablet pazarındaki sessizliğini bozdu ve yeni tabletini resmi olarak tanıttı.

Samsung_Galaxy_Tab_A

Geçtiğimiz günlerde Rusya’da düzenlenen bir etkinlikte sahne alan Samsung, bir süredir teknoloji dünyasının gündemini meşgul eden yeni tableti Samsung Galaxy Tab A‘yı resmi olarak tanıttı. 8 inç ve 9.7 inç olmak üzere iki farklı boyutta satışa sunulacak olan Galaxy TAb A, daha önce de iddia edildiği gibi 4:3 ekran oranına sahip olacak.

Samsung’un yeni bir tablet tanıtmış olması Android tablet meraklılarını heyecanlandırmış olsa da, tabletin donanımsal özellikleri pek de tatmin edici bulunmadı. Orta seviye bir tablet olarak lanse edilen Samsung Galaxy Tab A‘nın donanımsal özellikleri arasında 1024 x 768 çözünürlükte dokunmatik ekran, 1.2 GHz Cortex-A53 işlemci, 4G bağlantı desteği, 5 megapiksel arka kamera, 2 megapiksel ön kamera, 1 GB RAM, 16 GB dahili hafıza ve 128 GB’a kadar microSD hafıza kartı desteği yer alıyor.

Önümüzdeki ay satışa sunulması beklenen Galaxy Tab A’nin 8 inçlik versiyonu 275, 9.7 inçlik versiyonu ise 340 dolara satışa sunulacak. Bu kapasitede bir tablet için bu fiyatlar oldukça yüksek bulunsa da, tabletin farklı pazarlarda farklı fiyatlara sahip olabileceği beliritliyor.

Microsoft’un Windows Tabletleri iPad’i Devirebilir