Ana SayfaCep TelefonuSamsung Galaxy S3 Alanlar Niye Zarar Etti?

Samsung Galaxy S3 Alanlar Niye Zarar Etti?

Sasmung Galaxy S 3 akıllı telefonu geçtiğimiz dönemde firmanın amiral gemisi modeli olarak kullanıcıların beğenisine sunuldu.

2000 TL’nin üzerinde satışa sunulan bu yeni akıllı telefon birçok kullanıcı tarafından satın alındı. Hatta Sasmung yetkilileri 3 günde şu kadar sattık bir ayda bu adar Galaxy S 3 sattık diye yurt dışında birçok haber ajansına bilgi geçtiler. Anlayacağınız Galaxy S 3 konusunda her şey güllük gülistanlıktı. Fakat işler Eylül ayı ile birlikte değişmeye başladı ve Samsung Galaxy S 3’ün fiyatı yavaş yavaş aşağılara doğru çekilmeye başladı. İlk günlerde 2000 ila 2300 TL arasında lıcı bulan Samsung Galaxy S3 şimdilerde 1350 TL’lere alıcı buluyor. Üç buçuk ay içerisinde yaşanan bu gelişeme Samsung Galaxy S 3 kullanıcılarını fazlasıyla üzdü.

Forumlarda ve çeşitli platformlarda bu konuda veryansın yapan akıllı telefon sahipleri Samsung’un fiyat politikasının yanlış olduğunu belirttiler. Tabii ki zaman geçtikçe elektronik bir cihazın fiyatında bir düşme veya indirim yaşanabilir. Fakat Samsung Galaxy S 3’te üç buçuk ayda yaşanan indirim 1000 TL’ye varan oranlarda. Bu durum Sasmung’un yanlış pazarlama stratejisinden kaynaklanıyor. Birçok kişi distribitör firmalar nedeniyle bu fiyat değişkenliğinin yaşandığını savunsa da bu kadar büyük bir değişimin sadece bunun la sınırlı kalması mümkün değil. Şimdilik üç ay önce Sasmung Galaxy S 3 alanlar hüzünlü hüzünlü beklemelerini sürdürüyor. Tabii ki fiyatlar tekrar artacak değil.

- Reklam -

2000 TL’nin üzerinde bir fiyat verdiğiniz telefonun üç ayda ikinci elinin 1600 TL civarına düşmesi beklenir. Samsung Galaxy S 3’te ise durum 1000 TL civarında. Bakalım Samsung bu konuda ne gibi bir açıklama yapacak. Ben açıklama yapacağını tahmin etmiyorum aslında. Yakın süre içerinde günden değişecek ve bu olayın üzeri kapatılacak. Fakat uzun vadede Samsung bu politikasıyla çok müşteri kaybedecek.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting