Samsung dizüstü bilgisayar tasarımı yok artık dedirtti

Bilgisayar ve telefon fiyatlarına

Samsung dizüstü bilgisayar tasarımı kullanıcılarda büyük bir şaşkınlık yarattı. Böylesi ilk defa görülüyor. Özellikle son dönemlerde şirketin katlanabilir ekranlar konusunda öncü olmaya çalıştığını görüyoruz.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung dizüstü bilgisayar tasarımı konusunda çığır açmaya çalışıyor. Şirket katlanabilir ekranlar ile ilgili adeta takıntılı davranıyor. Tasarım özellikleri değerlendirildiği zaman ilk defa 4’e katlanabilen hibrit bir dizüstü bilgisayar patenti alındığını söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz yıllarda Xiaomi tarafından benzer bazı açıklamalar yapılmıştı. Şirket kağıt gibi katlanabilen cihazlar üretmek istediğini söylemişti. Şimdi ise Samsung bunu dizüstü bilgisayarlara getiriyor. Özellikle katlanabilir akıllı telefon konusunda adeta tekel haline gelen şirketin bu alanda da önemli bir yer edinmesi bekleniyor.

Samsung dizüstü bilgisayar tasarımı

Samsung tarafından alınan bu patentin özelliklerine baktığımız zaman hem X hem de Y ekseninde katlanabilen bir cihaz olduğunu görüyoruz. Hatta bu dizüstü bilgisayar modeli aynı zamanda fonksiyonel bir tablet haline dönüşebiliyor. Dörde katlanabilen ve böylece cebinizde bile taşınma ihtimali ortaya çıkan bu konsept son derece ilginç.

Samsung dizüstü bilgisayar

Dizüstü bilgisayarlarda katlanabilir modeller için en önemli sorunlardan birisi de hiç şüphesiz klavye ile ilgili. Eğer klavye başarılı bir şekilde katlanabilirse bu tür modelleri üretmek çok daha kolaylaşır. Bu nedenle Samsung tarafından üretilen konseptin son derece başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Tizen OS uygulama mağazasını tamamen kapattı: Başarısız girişim

Samsung dizüstü bilgisayar tasarımı henüz patent aşamasında. Yani kesin olarak piyasaya sunulacak diyemeyiz. Şirketin katlanabilir ekranlar konusunda genel bir başarı yakalaması ile birlikte bu tür modellere ağırlık verilebilir. Peki sizce kağıt gibi katlanabilen dizüstü bilgisayarlar hayatımıza dahil olmalı mı?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir