Ana SayfaHaberSamsung ChatON 2.0'ı Tanıttı

Samsung ChatON 2.0’ı Tanıttı

Halen 200’ün üzerinde ülkede 60’tan fazla dilde kullanıma sunulan ChatON, resim, video, ses ve kişiler olarak birden fazla biçim altında anında mesajlaşmayı ve grup sohbetlerini destekliyor ve böylece iletişimi daha basit, sezgisel ve eğlenceli hale getiriyor. Yeni sürümü sunulan hizmet, telefonlar, tabletler, bağlantılı kameralar ve tüm web tarayıcıların da içinde bulunduğu çeşitli bağlantılı cihazlarda çalışıyor.

Samsung Electronics Medya Çözüm Merkezi Başkanı Dr. Won-pyo Hong şöyle dedi: “ChatON tüm dünyada milyonlarca kullanıcı için mobil mesajlaşmayı çok büyük ölçüde basitleştirirken bu kişilere istedikleri herkesle her biçimde daha basit ve daha zengin bir etkileşim olanağı sundu. Şimdi ChatON 2.0 bunu bir adım ileri taşıyor ve kullanıcıların bu hizmete birden fazla cihaz üzerinden, gerçek çok ekranlı kullanıcı deneyimini yaşayarak erişmesini sağlıyor”.

ChatON 2.0 kullanıcının arkadaşları ile sürekli iletişimde olmasını sağlıyor. Çoklu ekran özelliği ile bir kullanıcı beş taneye kadar bağlı cihaz ile tek bir hesap üzerinden sohbet edebilir ve hiçbir mesajı kaçırmaz. Tüm bunlara ek olarak ChatON 2.0’ı herhangi bir internet tarayıcısından chaton.com adresinde oturum açarak kullanabilirsiniz. Yeni sürüm ile kullanıcılar artık aralarında Facebook, Twitter ve Weibo’nun da bulunduğu çok çeşitli platformlardaki arkadaşlarını da ChatON sohbetlerine dahil edebilecekler.samsung-chat-on-2.0ChatON 2.0

Fotoğraf ve videoların Facebook veya diğer sosyal ağlarda geniş ölçüde paylaşıma sunulması öncesinde kaydedilebileceği ve arkadaşların yorumlarının alınabileceği sanal bir ortam olan Trunk sayesinde kullanıcılar yorumlarını ve diğer içerikleri tek bir yerde toplayabiliyorlar. Yeni bir özellik olan ChatON Special Buddy ise içerik üreticilerinin, güncellemelerini ve haber akışlarını gerçek zamanlı olarak sunar ve kullanıcıların oylamalara katılmasına veya yorum yapmasına olanak sağlıyor.

ChatON 2.0 bir mikro sosyal ağ gibi kullanıcıların kendi kişisel profillerini oluşturmasına ve arkadaşlarının görmesi ve yorumlaması amacıyla durum güncellemelerini yayınlamasına olanak sağlıyor Yorumlar, kullanıcının çevrimiçinde olup olmadığına bakılmaksızın profil sayfalarına gönderilebilirken ve ChatON’un Interaction Rank özelliği kullanıcılara arkadaşlarıyla yaptıkları görüşmeler hakkında yararlı bilgi ve istatistikler veriyor.

ChatON 2.0 mesajlaşma deneyiminin özelleştirilmesi ve kişiselleştirilmesi için pek çok özellik sunuyor. Bunlar arasında resimler veya kayıtlı müzik klipleri ekleyerek kendi animasyonlu mesajlarını oluşturma ve görüşmelere renk ve eğlence katacak bir dokunuş için animasyonlu ifadeler de var. Ayrıca, ChatON 2.0 ile hem arka plandaki sohbet balonları, hem de konuşma sohbet balonları kişisel zevke göre değiştirilebilirken pek çok dili destekleyen yazı tipleri arasından seçim yapılabiliniyor.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU