Ana SayfaGenelSamsung başkanı Lee Kun-hee vefat etti! Mirası dudak uçuklatıyor!

Samsung başkanı Lee Kun-hee vefat etti! Mirası dudak uçuklatıyor!

Samsung başkanı Lee Kun-hee geçtiğimiz gün vefat etmişti. Lee Kun-hee’nin mirası ise dudak uçuklatan cinsten. İşte rahmetlinin mal varlığı!

Samsung başkanı Lee Kun-hee dün 78 yaşında hayata gözlerini yummuştu. Bugün ise Samsung başkanının geride 23 trilyon KRW (yaklaşık 21 milyar dolar) servet bıraktığı ortaya çıktı. Ancak rahmetlinin eşi Hong Ra-hee, tek oğlu Lee Jae-yong ve iki kızı: Lee Boo-jin ve Lee Seo-hyun bu mirası alabilmek için yüklü bir şekilde vergi ödemek zorunda kalacak..

Samsung’un başkanı Güney Kore’nin en zengin kişisiydi ve kişisel serveti artık ailesi arasında paylaşılacak. Güney Kore yasalarına göre, aile üyeleri 10 trilyon KRW‘nin üzerinde rekor düzeyde miras vergisi ödemek zorunda kalacak.

Kıdemli Lee, listelenen dört Samsung şirketinde hisseye sahipti ve bildirildiğine göre bu hisse 18 trilyon KRW (yaklaşık 15.9 milyar dolar) değerinde. Başkan, Samsung’da yüzde 4,18 hisseye, Samsung Life Insurance’ta% 29,76 hisseye, Samsung C&T’de% 2,88 hisseye ve Samsung SDS’de% 0,01 hisseye sahipti.

Lee Kun-hee’nin Seul’ün merkezindeki bilinen iki evi, ülkedeki en pahalı bireysel evler. 1,245,1 metrekare ve 3,422,9 metrekare alanlara sahip ve sırasıyla 40,9 milyar KRW (yaklaşık 36 milyon dolar) ve 34,2 milyar KRW (yaklaşık 30,2 milyon dolar) değerinde.

Samsung Galaxy S21 Plus işte böyle görünecek!

Sektör kaynakları Lee Kun-hee’nin varislerinin hisse senetleri için yaklaşık 10.6 trilyon KRW (yaklaşık 9.3 milyar dolar) miras vergisi ödeyeceğine inanıyor. Bununla birlikte, Güney Kore yasaları veraset vergilerinin beş yıl boyunca taksitle ödenmesine izin verdiği için vergileri birkaç yıl içinde ödemeyi seçebilirler.

Lee Kun-hee

Hong Ra-hee, Samsung Electronics’de yüzde 0,91 hisseye sahipken, bir sonraki başkan olacak Lee Jae-Yong, teknoloji devinde yüzde 0,7 hisseye sahip. Junior Lee ayrıca Samsung C & T’de yüzde 17.33 hisseye ve diğer Samsung Group firmalarında daha fazla hisseye sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting