Ana SayfaCep TelefonuSamsung 4.99 inç Full HD Ekran Üretimine Başladı

Samsung 4.99 inç Full HD Ekran Üretimine Başladı

Samsung firmasının CES 2013 fuarında tanıttığı yeni nesil 4.99 inç genişliğe sahip Full HD ekranlar üretim bandından çıkmaya başlıyor.

Samsung özellikle yeni nesil akıllı telefonlarında ( bu telefonlar arasında Samsung Galaxy S4’te bulunuyor) kullanacağı 4.99 inçlik yeni Full HD çözünürlüklü ürünlerini üretmek için düğmeye bastı. Ocak ayı başında gerçekleştirilen CES 2013 fuarında tanıtımı gerçekleştirilen bu ekranlar 442 ppi değeri ile rakiplerine gözdağı verecek nitelikte kalite sunmak için tasarlanmış. Farklı bir üretim yapısıyla oluşturulan bu yeni panellerin üzerinde kullanılan uygun maliyetli ekran malzemeleri sayesinde fiyat açsından da uygun bir çözüm sunacak ürün yeni nesil akıllı telefonlarda kullanılacak.samsungCES2013-Full_HD_4.99_Ekran
Samsung geçtiğimiz yılı sonuna doğru ekran üretim bantlarından bazılarını LITI adı verdiği üretim tekniği ile değiştirmiş ve test üretimine başlamıştı. Bu üretim tekniği ile seri üretime geçilen ilk ekran ise 4.99 inçlik Full HD destekli panel olacak. Gelen dedikodulara göre bu ekran Samsung’un Mart ayında tanıtmayı ve Nisan ayında satışa sunacağı akıllı telefonu Galaxy S4’te de kullanılacak. Samsung bu kadar kısa sürede ekranları yetiştirip telefonları toplamayı becerebilir mi bilinmez, fakat bilinen bir gerçek var ki akıllı telefon fiyatları bu tarz maliyeti düşük ekranlarla birlikte git gide azalacak gibi gözüküyor.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting