Rus Hacker İçin 3 Milyon Dolar!

Rus Hacker Icin 3 Milyon Dolar

Siber suçlular listesinin üst sıralarında yer alan Rus hacker Evgeniy Bogaçev için 3 milyon dolar ödül koyuldu.

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), siber suçlular listesinin üst sırasında yer alan bilgisayar korsanları için ortaya büyük para ödülleri koyuyor.

Rus Hacker Icin 3 Milyon Dolar!

FBI, siber suçlular listesinin üst sırasında yer alan Rus bilgisayar korsanı Evgeniy Bogaçev’i yakalatana 3 milyon dolar para ödülü vaad ediyor. ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, internette ‘lucky12345’ ve ‘Slavik’ olarak bilinen Bogaçev’in 1 milyondan fazla bilgisayara izinsin bir şekilde zararlı yazılımlar yüklediği, bunun üzerine FBI’ın en son Rusya’da görülen bilgisayar korsanının yakalanması için harekete geçtiği bildirildi.

ABD’de geçen yıl 100 milyon dolardan fazla paranın çalındığı büyük çaplı bir siber suç operasyonunun arkasında olmakla suçlanan Bogaçev’in yakalanması için 3 milyon dolar ödül veeceğini açıklayan FBI, rus bilgisayar korsanının banka hesaplarından para çalabilmek için kullanıcıları kandırarak bilgisayarlarına yazılımlar yüklediği ve bu sayede birçok kişinin finansal bilgilerini elde ettiğini ileri sürdü.

Bogaçev tarafından kurulan GameOver Seus isimli siber saldırı örgütünün geçtiğimiz yıl düzenlediği saldırılardan binlerce bilgisayar kullanıcısının etkilendiği belirtildi. ABD ile Rusya arasında suçluların iadesine yönelik bir anlaşma bulunmuyor. Bu nedenle Bogaçev’in yakalanıp ABD’ye götürülmesinin zor olduğu yorumlarıda yapılıyor.

Assassin’s Creed: Victory, GDC’de Tanıtılabilir!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir